4 trendy z oblasti zdravia pre rok 2017, o ktorých ešte budeme počuť

Čo nás tento rok čaká v súvislosti so zdravým životným štýlom? Pozreli sme sa na zaujímavé trendy, ktoré sa začali rozmáhať ostatný rok a ich stúpajúca tendencia stále pokračuje. Žiť zdravo je vo všeobecnosti stále viac populárne a ľuďom čoraz viac záleží na tom, čo jedia a akým spôsobom trávia svoj čas.

 

1. V zdravom životnom štýle chceme pokračovať aj na dovolenke

Cestovanie za zdravím tu bolo vždy. Momentálny trend je ale o konkrétnych zážitkoch z dovolenky, v zmysle duchovnej obnovy pod vedením wellness odborníkov a fitness inštruktorov.

„Ženy nechcú chodiť na také druhy dovoleniek, ktoré ich odklonia od ich zdravého životného štýlu,“ hovorí Kyle Miller, spoluzakladateľ spoločnosti Love Yoga, ktorá má svoj vlastný cestovný program. „Duchovné cvičenie je riešením, pri ktorom zároveň spoznávate novú kultúru.“

 

Nie je to len o tom, že každé ráno budete hodinu cvičiť jógu a nazývať to wellness dovolenkou. Môžete si vybrať a pripojiť sa napríklad k vášmu inštruktorovi jógy na Kube, využiť možnosť očistného stravovania, cvičení na mieru, alebo denných masáží v jednej z rozvíjajúcich sa destinácii ako napríklad Botswana. Ide o kvalitné služby s osobným prístupom šitým na mieru, pod vedením expertov a liečiteľov. Je to dovolenka bez rozptyľovania každodennými povinnosťami a zodpovednosťami. Ide o stretnutie s vašim vlastným ja a nie o únik pred ním.

 

2. Kolagén je spôsob, ako ostať pekný a zdravý

Vláknitý proteín sa stal pre veľké množstvo žien tajomstvom lesklých vlasov, žiarivej pokožky, silných nechtov a dobrého trávenia.

„Veľká časť nášho tela je tvorená kolagénom – naša pokožka, kosti,“ vysvetľuje Kurt Seidensticker, výrobca kolagénového prášku značky Vital Proteins. „Po dosiahnutí 25 rokov je ľudské telo menej schopné vytvárať ho, a tak je potrebné prijímať kolagén zvonku. Žiaľ, strava, na akú sme zvyknutí, neponúka veľmi veľa možností.“

Výživové doplnky ako kolagénové nápoje sú rastúcou kategóriou. Dôkazom, že sa kolagén stáva populárny je napríklad aj to, že pre celebrity je bežnou prísadou v každodennom stravovaní.

„Spotrebitelia chápu, že pre krásu je dôležitá výživa z vnútra a uprednostňujú ju pred krátkodobými riešeniami,“ hovorí zakladateľka spoločnosti Reserveage, Naomi Whittel.

 

3. Protizápalové potraviny sa čoraz častejšie stávajú súčasťou našich nákupov

Protizápalové potraviny sa stávajú veľkým trendom, a to z dobrého dôvodu – zápaly sú spojené s mnohými zdravotnými ťažkosťami od nadúvania, cez akné až po ťažké ochorenia. Nie je náhoda, že ľudia sa snažia obmedziť mliečne produkty a lepok a viac využívať rastlinné potraviny, ktoré pôsobia protizápalovo.

„Očakávame, že trh s protizápalovými potravinami porastie o 7 % do roku 2020, a že rok 2017 bude významný, čo sa týka nových produktov, ich výskumu a rozvoja,“ povedala Deborah Barrington z mediálnej spoločnosti Industry Dive, ktorá publikuje novinky a analýzy z oblasti obchodu.

 

Protizápalové potraviny sa na Pintereste už stali trendom. „Kurkuma bola jedným z trendov v našom nedávnom prieskume. Špeciálne išlo o kurkuma latte. Zázvorový čaj je tiež vyhľadávaný trend, potvrdzuje Stephanie Kumar z Pinterest.

Očakáva sa, že na tento trend zareagujú aj predajcovia potravín a nápojov. Starbucks už napríklad prišiel s novinkou – protizápalovým nápojom vyrobeným z kajanského korenia s názvom Chile Mocha.

 

4. Sociálna scéna začína triezvieť

Ak ste jedným z tých, ktorí sa snažia vyhýbať cukru, pijete zelené džúsy a plánujete si v kalendári cvičenie, je prirodzené, že príde doba, kedy alkohol a po ňom nasledujúca opica začínajú strácať svoje čaro. Pre mnoho Newyorčanov prišla tá doba práve teraz a triezvy dav sa začína zhromažďovať na nealkoholických spoločenských akciách.

 

„Pokiaľ ste zvyknutí dať si drink pri večeri, alebo keď idete von, môže to byť celkom ťažké,“ hovorí Ruby Warrington, spoluzakladateľ akcií s názvom Club Soda. V rámci našich podujatí sa ľudia učia, ako žiť život bez alkoholu, od randenia až po dovolenkové párty.

Bezalkoholové akcie sa objavujú čoraz viac ako alternatíva k barovej scéne. Ide o stretnutia, kde sú ľudia pri vedomí a venujú sa aktivitám podporujúcim ich zdravie, od meditácii a rôznych foriem liečenia, cez chutné jedlo a nápoje až po tanec a hudbu.

A čo vy? Patríte medzi vyznávačov alkoholovej klubovej scény, alebo by ste bezalkoholové eventy prijali aj na Slovensku?

 

zdroj: wellandgood.com