5 vábivých pláží, na ktoré sa budete chcieť ihneď teleportovať

Leto je za rohom, ale zatiaľ stále chodíme do práce a počasie nám okrem slnka frekventovane servíruje aj dážď a oblaky. Pohľad na nasledovné ukážky vo vás vyvolá silné chcenie okamžite sa premiestniť na dané miesta. Zacítite zmes slnka, surfovania a piesku, ktorá vás podmaní a pozdvihne vašu dušu. 5 lákavých pláži zahŕňa tropické úseky, útulné zátoky, dramatické jaskyne a exotické pobrežia. Patria medzi najmagickejšie pláže na planéte:

zdroj: pixabay.com

1. Pláž Grace Bay, ostrovy Turks a Caicos

So svojimi 20 kilometrami bieleho jemnučkého piesku a tyrkysovou vodou patrí Grace Bay medzi najkrajšie pláže na svete. Panenské ostrovy Turks a Caicos patria medzi najzaujímavejšie v Karibiku. V oblasti je mnoho hotelov, reštaurácií, golfových ihrísk a obchodov, ale keď sa ocitnete na pláži prezývanej perla Karibiku, máte pocit, akoby ste boli milión kilometrov od všetkého.

zdroj: RoadTripWarrior

 

2. Pláž Cathedral Cove, Nový Zéland

Zátoka sa nachádza na poloostrove Coromandel a je dostupná len pešo, loďou alebo kajakom. Na Novom Zélande je veľa scénických divov a Cathedral Cove so svojou klenutou jaskyňou a vysokými útesmi je jedným z nich.

zdroj: flickr.com

 

3. Pláž Maya Bay, Thajsko

Phi Phi je skupina ostrovov v Thajsku, na ktorých nájdete aj pláž Maya Bay. Na Maya Bay sa natáčal film Pláž. Síce už nie je neobjavená a neprístupná, ale ide o jednu z najexotickejších pláží sveta. Je chránená 100 metrovými útesmi a plná exotických rýb.

zdroj: flickr.com

4. Pláž Matira, Bora Bora

Bora Bora je jeden z najviac fascinujúcich ostrovov v Južnom Pacifiku. Má iba 29 štvorcových kilometrov ale každý jeden centimeter berie dych. So svojimi bujnými palmami, hodvábnym pieskom, tichou lagúnou, priezračnou vodou a koralovými útesmi je pláž Matira úžasným miestom, ktoré si ľudia môžu vychutnať naživo.

zdroj: pixabay.com

 

5. Zanzibar, Tanzánia

Zanzibar má tajomný, zmyselný a exotický pôvab. Magický ostrov sa nachádza 20 minút letu z hlavného mesta Tanzánie Dar es Salaam. Leží v Indickom oceáne a má viacero ohromujúcich pláží, napríklad Nungwi, Kendwa, Matemwe, Bwejuu či Pongwe. Jediná vec rovnako dobrá ako tieto neskutočné pláže je potápanie sa na ich pobrežiach.

zdroj: flickr.com

zdroj: destinationtips.com