5 výhod, ktoré sa dajú zdarma využiť pri exotických cestách

Sezóna exotických dovoleniek je v plnom prúde a bude trvať až do apríla. Letecké spoločnosti štandardne ponúkajú k letenkám rôzne služby úplne zdarma. Stáva sa ale, že ľudia o nich nevedia. Cestovná kancelária Victory Travel nám ich preto priblížila:

1. Ak letíte z Viedne, transfer na letisko a parkovanie máte v cene letenky

Ak cestujete z Bratislavy do Viedne, môžete svoje auto bezplatne nechať na parkovisku na autobusovej stanici v prípade, že máte zakúpený cestovný lístok od spoločnosti Slovak Lines. Letecká spoločnosť Emirates, navyše, ponúka možnosť získať k letenke lístok na autobus z Bratislavy do Viedne úplne zadarmo. Pri kúpe cestovného lístka z Bratislavy na Schwechat stačí ukázať platnú letenku.

zdroj: Thomas Wolf

2. Po prílete do cudziny existujú možnosti bezplatnej dopravy

Ak cestujete linkami spoločnosti  Emirates napríklad do Arabských Emirátov na letisko v Dubaji, ale potrebujete sa dostať ďalej, máte k dispozícii bezplatnú dopravu do Abu Dhabi a Al Ain. Rovnakú službu ponúka spoločnosť Emirates aj v Japonsku, zdarma sa môžete dopraviť napríklad z Osaky do Nagoje a naopak.

zdroj: pixabay.com

3. Z prestupov medzi letmi sa dá veľa vyťažiť

Čas strávený na letisku môžete využiť napríklad na občerstvenie – niektoré letecké spoločnosti ponúkajú tzv. meal voucher, vďaka ktorému sa môžete zdarma najesť vo vybraných reštauráciách v prípade, že čas vášho prestupu medzi nasledujúcimi letmi trvá niekoľko hodín. Namiesto vyčkávania na ďalší let sa však môžete na letisku aj trošku zabaviť – je len na vás, či sa rozhodnete ísť do kina alebo akvaparku, v prípade viac ako 5-hodinového čakania môžete zadarmo absolvovať napríklad prehliadku mesta. Na letisku Changi v Singapure máte dokonca možnosť zájsť do tropickej záhrady s motýľmi alebo sa zabaviť v multimediálnom priestore vybavenom Kinectom a Xboxom.

zdroj: chensiyuan

4. Na vízach v rámci cestovania po Číne je možné ušetriť

Pri ceste do Číny potrebuje každý cestovateľ víza. Ak však cestujete do Pekingu alebo Šanghaja a zdržíte sa v týchto metropolách najviac 72 hodín, stačí vám preukázať sa letenkou, prípadne vízami ďalšej destinácie. Ušetríte tak až 60 eur na vízových poplatkoch. Podmienkou je, že musíte priletieť aj odletieť z toho istého miesta, nedá sa priletieť do Pekingu a odletieť zo Šanghaja.

zdroj: ahenobarbus

 

5. Niektoré metropoly ponúkajú prehliadku mesta so sprievodcom zdarma

„Rôzne metropoly ponúkajú prehliadky miest zdarma, ide o tzv. free walking tour pre individuálnych cestovateľov, teda nie pre skupiny. Túto službu môžete využiť napríklad v Lime, Buenos Aires, Bangkoku, ale aj vo Viedni či v Rige,” vysvetľuje Peter Koutný z CK Victory Travel.

V Bangkoku si bezplatné miesto na prehliadku musíte rezervovať vopred, no v Buenos Aires ju môžete využiť bez nutnej registrácie. Aj vďaka takýmto službám môžete plnohodnotne spoznávať mesto, jeho chute, vône, históriu či architektúru.

zdroj: Luis Argerich