Spoločnosť HARTMANN-RICO predstavila novú personálnu riaditeľku

Novou personálnou riaditeľkou spoločnosti HARTMANN – RICO je Andrea Kožuchová. Viac ako 7 rokov pôsobila v Tesco ako prevádzková riaditeľka ľudských zdrojov pre obchody a distribúciu. Neskôr sa v Tesco stala personálnou riaditeľkou a HR business partnerom pre centrálnu Európu.

andrea20kozuchova

Rada by som využila svoje znalosti a skúsenosti a spoločne so svojimi kolegami z HARTMANNu posunula firmu ďalej nielen v oblasti ľudských zdrojov. Stále hľadáme možnosti, ako byť lepší a mojím dlhodobým cieľom je, aby naši zamestnanci tvorili pevnú súčasť medzinárodnej spoločnosti, ktorá si kladie za cieľ prispieť k zvýšeniu kvality zdravotníctva,“ hovorí Andrea Kožuchová a dodáva: „Veľmi ma teší, keď vidím zamestnanca profesne aj osobnostne rásť. Vždy chcem rozumieť práci svojich podriadených, pochopiť, čo ich trápi a čo, naopak, motivuje. Aj preto si niektoré pracovné pozície rada skúšam na vlastnej koži. Prieskumy a dotazníky síce vnesú určitý vhľad do problematiky, ale osobná skúsenosť je pre mňa nenahraditeľná.

Z oblasti riadenia ľudských zdrojov má Andrea Kožuchová bohaté skúsenosti. Okrem spoločnosti Tesco pôsobila 13 rokov vo firme Holcim, ktorá sa zaoberá výrobou stavebných materiálov. Vystriedala v nej niekoľko pracovných pozícií. Ako vedúca odboru vzdelávania a rozvoja manažmentu sa sústredila na vytvorenie centrálneho tímu na Slovensku s pôsobnosťou aj pre ďalšie 3 susedné krajiny a na tvorbu a implementáciu tréningových programov. Podieľala sa aj na tvorbe jednotného systému riadenia výkonnosti pre Holcim celosvetovo. Ako riaditeľka ľudských zdrojov v slovenskom Tesco riadila implementáciu strategických cieľov, napríklad v oblasti starostlivosti o zamestnancov a rozvoja talentov. Vyštudovala Univerzitu Friedricha Schillera v Jene v Nemecku. Vo voľnom čase rada cestuje, venuje sa záhrade a jazdí na koni.