Dizajnové cesty: Hotel Casa Angelina v Taliansku

Nesmierne zaujímavý hotel zo zoznamu dizajnových hotelov The Design HotelsTM nájdete stáť na okraji útesu prekrásnej dedinky Praiano. Majestátne sa vypína nad prekrásnym talianskym pobrežím Amafi a poskytne svoje útočisko každému náročnému návštevníkovi.

Travel_CasaAngelina
Očarujúci výhľad z hotelovej terasy Casa Angelina.

Travel_CasaAngelina1 Travel_CasaAngelina2

Luxusné útočisko sa nachádza iba desať minút od známeho a veľmi obľúbeného mesta Positano. Hotel ponúka prístup na pláž a neuveriteľne krásny výhľad na ostrov Capri, ale i na poloostrov Sorrento. Návštevníka však určite neuchváti len úžasné okolie. Hotel ukrýva mnoho krás aj vnútri.

Čím je dizajnový hotel výnimočný?

Rekonštrukciou prešiel v roku 1970. Výsledkom je jasný, biely interiér, ktorý vytvára zaujímavý kontrast s farbou mora a oblohy a elegantné uhly nachádzajúce sa v celej budove. Netradičné farebné ladenie hotela v štýle biela v bielej je veľmi zaujímavo oživené umeleckými dielami z farebného skla, ktoré vyšli z rúk umelca Alfreda Sosabrava, alebo pochádzajú zo súkromných kolekcií zberateľov. Týmto sa hotel stáva aj akousi galériou umeleckých diel. Nesmieme nespomenúť aj teplú, prívetivú hnedú farbu nábytku, ktorá nádherný, čistý biely štýl hotela oživuje. Ak sa bavíme o dizajne, pozornosť treba upriamiť aj na osvetlenie, ktoré zaujímavo dotvára celkový dojem prostredia. Jeho tvorcom je Philippo Cannata. Pri návšteve hotela určite neprehliadnete maľby, ktorých autorkou je Patricia Carstens. Z jej obrazov sála teplo.

Travel_CasaAngelina4 Travel_CasaAngelina3

Za pokojnú atmosféru, ktorá panuje v hoteli, je sčasti zodpovedný práve už spomínaný čistý a moderný dizajn a sčasti služby, ktoré sú zamerané aj na ten najmenší detail v snahe ulahodiť hosťovi a, samozrejme, sú vyšperkované na tú najvyššiu úroveň, aby návštevníkom nič nechýbalo.

Casa Angelina v Taliansku
Dizajnový hotel Casa Angelina

V rámci hotela sa nachádzajú izby i apartmány priamo v budove, ale jeho súčasťou je tiež niekoľko rybárskych domčekov, ktoré boli postavené priamo v skale na pláži La Gavitella. Izby sú zaujímavé tým, že každá jedna poskytne svojim hosťom panoramatický výhľad na more. Zariadenie izieb je luxusné, vyrobené na zakázku. Obklady, i veľmi elegantný nábytok navrhol známy architekt Marco de Luca. Jeho návrhy realizovali v dielňach v Sorrente. Vlastne celé zariadenie hotela, nielen nábytok, ale aj toaletné potreby či bielizeň sú vyrábané v Sorrente.