Industriálny byt v Prahe vás nadchne svojou architektúrou

V minulosti sa interiéry bytov a domov prispôsobovali iba tomu, aby sa v nich dalo prakticky žiť. Dnes to už neplatí. Ľudia si vytvárajú vo svojich domovoch netradičné dizajny s modernou architektúrou. Nie každý má ale estetické cítenie. Rovnako ako vo všetkých oblastiach, aj pri zariaďovaní bytu sa oplatí spojiť s odborníkom.

V Prahe funguje už niekoľko rokov ateliér FormaFatal. Navrhuje priestranné byty s neobvyklými interiérmi. Jeden z nich sa nachádza v oblasti Hřebenky (Praha 5). Je navrhnutý v industriálnom štýle, ktorý sa v posledných rokoch teší veľkej obľube.

Hlavným znakom je vytváranie dojmu dielne alebo továrne, ale s moderným výsledkom. Využíva veľa kovových prvkov. Zaujímavý kontrast vytvára spojenie moderného zariadenia so staro-historickými časťami z roku 1950. Priemyselný charakter dotvárajú aj sivé steny a betónové podlahy, ktoré v kombinácii s pastelovými zemitými odtieňmi neutralizujú strohosť a vytvárajú príjemné a harmonické prostredie.

Byt sa skladá z obývacej izby, kuchyne, jedálne, spálne a terasy so širokými oknami, z ktorých si môžete dosýta užívať slnečné lúče. Má jedinečný nádych. Špeciálne vytvorené dekoratívne predmety a nábytok mu dávajú sofistikovaný a dynamický vzhľad. Ak máte radi čisté línie a minimalizmus, podobný štýl je pre vás ako stvorený:

industrial-apartment-with-unconventional-artistic-expression

industrial-apartment-with-unconventional-artistic-expression1

industrial-apartment-with-unconventional-artistic-expression2

industrial-apartment-with-unconventional-artistic-expression3

industrial-apartment-with-unconventional-artistic-expression4

industrial-apartment-with-unconventional-artistic-expression5

Zdroj: thedesignhome.com Foto: Jakub Skokan, Martin Tůma