Mária Antoinetta je inšpiráciou pre jarnú kolekciu Fendi (Video)

 

Francúzska režisérka Rebecca Zlotowski natočila krátky film pre módny dom Fendi s názvom Girl’s Secret. Vniesla tak svoj pohľad na kolekciu jar/leto 2017. Hlavnou postavou filmu je ultramoderná Mária Antoinetta. Stvárnila ju francúzska herečka Sigrid Bouaziz. Slávna kráľovná bola zároveň inšpiráciou pre celú kolekciu.

Film v skratke ukazuje životný štýl dnešnej francúzskej kráľovnej. Kamera ju sleduje počas noci, ktorú trávi na dámskej jazde so svojimi koketnými kamarátkami. Stráži si svoje tajomstvá a túla sa Parížom, ktorý je plný prekvapení. Obklopuje ju živá atmosféra ženskosti, roztomilosti a istého art de vivre 18. storočia.

Samotná, dámska Fendi kolekcia veľmi moderným spôsobom balansuje na hranici futurizmu a tradície. Moderná Mária Antoinetta v Malom Trianone… Legendárna aristokraka sa pohybuje priestorom s romantickou koketnosťou a odvážnym športovým šmrncom. Príkladom sú jemné, volánové či saténové šaty v kombinácii s výraznými topánkami ponožkového dizajnu.

Fendi kolekcia jar/leto 2017

Reklamnú kampaň pre kolekciu nafotil kreatívny riaditeľ Fendi Karl Lagerfeld: „Pre reklamnú kampaň Fendi jar/leto 2017 som si vybral najpopulárnejšie modelky súčasnosti a nafotil ich v rôznych izbách. Prostredie je inšpirované náladou oblečenia a zároveň miestami, ktoré ľudia opustili – izby, ktoré v minulosti plnili ich hlasy, zatiaľ čo budúcnosť zastupuje prítomnosť dievčat.“

Fendi kolekcia jar/leto 2017

Hlavnými postavami reklamnej kampane s názvom Other rooms – Other voices sú nejvyhľadávanejšie modelky dneška, sestry Bella a Gigi Hadid a talianka Vittoria Ceretti.

Fendi kolekcia jar/leto 2017

Karl Lagerfeld ich nafotil v byte s francúzskym shabby-chic štýlom. Scénu tvorí niekoľko rôznych izieb s kvetinovými tapetami v jemnej palete odtieňov staroružovej, s patinovým dreveným obložením, rámami dverí a krbom z červeného mramoru. Celá scéna je ponorená do intímnej a romantickej atmosféry.

Fendi kolekcia jar/leto 2017

zdroj: redakcia Image Magazín