Najlepšie zabezpečené USB

Nový Best-in-Class šifrovaný USB flash disk Kingston IronKey D500S prináša hardvéroé šifrovanie na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. Má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov. Disk je vybavený robustným zinkovým puzdrom, ktoré je vodotesné, prachotesné, odolné voči vibráciám a nárazom podľa armádnych štandardov, odolné proti pretlačeniu a má špeciálnu epoxidovú výplň, ktorá chráni vnútorné súčiastky pred fyzickými útokmi.

Vlajková loď série IronKey ponúka viac funkcií ako akýkoľvek iný disk v tejto triede. D500S vylepšuje najmodernejšie zabezpečenie, takže predstavuje kompletné bezpečnostné riešenie ochrany dát vysokej hodnoty pre väčšie podniky alebo aj štátnu správu. Značka IronKey sa stala základným pilierom pri plnení najlepších postupov ochrany voči strate dát (DLP) s najprísnejším zabezpečením vojenskej úrovne pre splnenie zákonov a predpisov o šifrovaní dát, ako sú SOC 2, NIS2, FISMA, GDPR, PIPEDA, HIPAA, HITECH, GLBA , SOX a CCPA.

Na prístup k dátam ponúka možnosť použitia viacerých hesiel s možnosťou režimu komplexného hesla alebo prístupovej frázy a umožňuje používateľom prevziať zodpovednosť za svoje dáta. Správca môže resetovať heslo používateľa a povoliť jednorazové heslo na obnovu prístupu v prípade, že používateľ zabudne heslo. Aby sa dáta nedostali do nepovolaných rúk, môže správca zadať heslo Crypto-Erase, ktoré zničí dáta a resetuje disk, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu v kompromitujúcich situáciách.

D500S obsahuje funkcie, ktoré nájdete aj v rade Kingston IronKey, ako sú 256-bitové šifrovanie XTS-AES, ochrana pred útokmi BadUSB a Brute Force, digitálne podpísaný firmware, virtuálna klávesnica na ochranu pred keyloggermi a screenloggermi. Disk D500S obsahuje ako prvý na trhu možnosť Dual Hidden Partition, kde môže správca vytvoriť dva zabezpečené oddiely (partície) vlastnej veľkosti pre správcov i používateľov, čo umožňuje vytvorenie skrytého úložiska súborov, ktoré je možné podľa potreby použiť na poskytovanie súborov pre používateľský oddiel. Pri používaní nedôveryhodných systémov alebo zdieľaní disku udržujú skryté úložiská súborov dáta v bezpečí a neviditeľné, pokiaľ sa k nim nepristupuje riadnym spôsobom.

Viac informácií nájdete na kingston.com.