Nová kolekcia topánok Toms navodzuje ozajstné letné vibrácie

Pohodlie, prázdniny, leto, zábava a štýl – to sú vibrácie, ktoré zo seba vyžaruje nová kolekcia topánok Toms jar/leto 2017. Vo všeobecnosti sa celá kolekcia drží v decentných tónoch ako krémová, smotanová, béžová či púdrová. Espradrilky sú ale tiež plné nových, farebných kombinácii a sviežich potlačí.

Medzi novinky pribudli napríklad pánske aj dámske espadrilky s názvom Deconstructed Alpargatas. Sú vyrobené z mäkkého semišu alebo z plátna. Ich vzhľad je odľahčený a uvoľnený. Ďalšou novinkou sú dámske Platform Alpargatas, u ktorých ku klasickému looku a pohodliu pribudla decentná platforma.

Dámske sandále Lexie sú tentokrát dostupné s indiánskymi motívmi. Harper Wedge s korkovou podrážkou majú tiež novú podobu a Majorca Cutout Sandal sa objavili so strihom odhaľujúcim priehlavok a prsty.

Nadčasové tenisky Lennox Sneakers majú jednoduchý tvar a pohodlnú stielku. Dámska aj pánska verzia má viacero farebných prevedení a detailov.

Toms

Zakladateľom značky je americký cestovateľ a podnikateľ Blake Mycoskie. Príbeh spoločnosti sa začal, keď bol Blake na humanitárnej ceste do Argentíny. Niekoľko mesiacov strávil v lokálnej neziskovej organizácii, ktorá pôsobila na predmestí Buenos Aires a jedným z jej projektov bolo rozdávať deťom topánky.

V oblasti bola totiž taká chudoba, že väčšina detí nevlastnila ani jeden pár topánok, a tak chodili bosé. To malo za následok zdravotné problémy a aj to, že nemohli navštevovať školu. Buď do nej fyzicky nedorazili, alebo ich do školy bez topánok nepustili.

Na základe svojej skúsenosti dostal Blake jednoduchý nápad – vytvoriť značku topánok, ktorej hlavným poslaním bude rozdávať ich. Firmu postavil na obchodnom modele One for One. Za každý predaný pár topánok spoločnosť druhý pár daruje dieťaťu, ktorému chýbajú a nemá si ich ako dovoliť. Značku nazval Tomorrow Shoes (topánky zajtrajška), skrátene Toms. Značka dostala mnoho uznaní a ovládla svet módy. Topánky svojim vzhľadom patria medzi jedny z najuniverzálnejších.

zdroj: redakcia Image Magazín