Obľúbený hotel v Čechách: Izby je potrebné rezervovať aj rok dopredu

Ak sa v lete rozhodnete pre výlet na Južnú Moravu, v hoteli Aqualand Inn si musíte ubytovanie rezervovať rok dopredu. Ľudia v ňom často trávia plnohodnotnú letnú dovolenku. More nahrádza jazero, rozsiahle plochy bazénov a tobogány susedného aquaparku.

Najväčší aquapark v Čechách pri nádrži Nové Mlýny Foto: Aqualand Moravia

Hotel Aqualand Inn, ktorý za viac ako 2,4 milióna eur vyrástol pri nádrži Nové Mlýny v Pasohlávkach, hlási aj niekoľkomesačné čakacie doby na ubytovanie. Ťaží z blízkosti najmodernejšieho a najväčšieho aquaparku v Českej republike, Aqualandu Moravia, ktorý pre blízkosť k hraniciam poznajú aj mnohí Slováci. Návštevníci v hoteli trávia aj viac ako týždeň, v cene totiž majú tobogány v celkovej dĺžke 1,7 kilometra alebo celkovo 12 bazénov s vodnou plochou tritisíc štvorcových metrov.

„Veľkonočné pobyty v Aqualand Inn návštevníci vykúpili už počas zimných mesiacov. V prípade leta je situácia omnoho dramatickejšia, prvý dopyt sme zaznamenali už na konci minuloročných prázdnin. Pozorujeme trend, kedy ľudia volia náš aquapark namiesto zahraničnej dovolenky alebo prípadne ako druhú dovolenku po pobyte pri mori,“ uviedol riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Namiesto toho, aby sa management venoval primárne príprave na letnú sezónu, chystá už balíčky na tohtoročnú jeseň. Práve výhodná skladba niekoľkých služieb dohromady je veľkým ťahákom pri lákaní turistov. Samozrejmosťou je aj neobmedzený vstup priamo do Aqualandu. Návštevníci si môžu vybrať napríklad balíček Aktívny rodinný pobyt, ktorý zahŕňa bonusy na požičanie bicyklov. Cyklomapu alebo napríklad vstupenku do 7D kina. Jarný relaxačný balíček pridáva neobmedzený vstup do Wellness Forum Romanum. Hotel ale ponúka aj kongresovú sálu a reštauráciu. Na ploche šesťtisíc metrov štvorcových sa v špeciálne navrhnutých domčekoch nachádzajú izby štyroch typov. Celkovo hotel ponúka viac ako sto lôžok.

Ubytovanie v rodinných domkoch Foto: Marek Hajkovský

„Príjemne nás prekvapil záujem rodín o ubytovanie. Práve rodinné apartmány plánujeme v budúcnosti rozšíriť,“ dodal Pavlacký.

Medzi zákazníkmi sú vo veľkej miere aj cudzinci. Aqualand totiž ťaží aj zo svojej polohy pri hraniciach. Aktuálne platí, že z desiatich turistov v aquaparku je v priemere šesť z Českej republiky, dvaja zo Slovenska a dvaja z Rakúska. Vlani Aqualand navštívilo viac ako 700 tisíc ľudí. V porovnaní s rokom 2014 je to o celých 40 percent viac, vďaka čomu patrí spolu s Pražským hradom do desiatky najnavštevovanejších cieľov v Českej republike a s prehľadom je prvý v kraji.

zdroj: Redakcia Imagemagazín