Pánske trendy, ktorým by ste sa mali túto sezónu radšej vyhnúť

Najnovšie trendy sa zo svetových mól dostávajú do obchodov rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým. Niekedy treba byť ale pri inšpirácii opatrný. Nie všetko, čo si môžu dovoliť svetoví návrhári predviesť na prehliadkách, je vhodné aj na bežné nosenie. Nasledovné ukážky sú odporúčaním, ktorým trendom by ste sa mali radšej vyhnúť a čo je vhodné zvoliť namiesto nich.

Nenosiť: Sako krabicového strihu s vypchávkami

Na mólach sa túto sezónu objavili obrovské ramenné vypchávky či neprimerane široké strihy, s ktorými by ste museli cez dvere prechádzať skôr bokom, aby ste sa zmestili.

Nosiť: Dobre padnúce, športové sako

Športové sako je známe tým, že je pohodlnejšie, pretože má mierne rozšírený strih. Môžete si pod neho obliecť tričko či sveter a stále vám dobre padne. Okrem toho toto menej formálne sako v kombinácii s teniskami vyzerá veľmi moderne.

Mango jar/leto 2017 | Brunello Cucinelli jar/leto 2017 | Scotch and Soda jar/leto 2017

Nenosiť: Nohavice s vysokým pásom

Vysoké pánske nohavice nie sú úplne smiešne a majú svoj historický základ, ale nie je zrovna jednoduché len tak ich vytiahnuť zo skrine a nahodiť sa. Hranica medzi módnym a staromódnym sa niekedy dá ľahko prekročiť. Stačí šliapnuť trochu vedľa a výsledok môže dopadnúť veľmi zle.

Nosiť: Mierne rozšírené, skrátené nohavice

Ani príliš tesné, ani príliš široké. Dizajnéri sa vrátili k tomuto neformálnemu tvaru nohavíc, ktoré končia nad členkami.

River Island jar/leto 2017 | Scotch and soda | Mango jar/leto 2017

Nenosiť: Pastelové farby od hlavy po päty

Jemné farby pre jar/leto 2017 ako napríklad blankytno modrá či citrónová pôsobia mladistvo a sviežo, ale nepôsobia mužne. Na mólach obzvlášť prevláda púdrovo ružová, ktorá sa objavuje napríklad aj na oblekoch. Nie je ale prekvapením, že s pastelovými farbami to mimo móla netreba preháňať.

Nosiť: Pastelové farby

Na druhej strane ide o trend, ktorý vie pôsobiť pekne, len treba nájsť ten správny odtieň a obmedziť ho na jeden kus. Pastelové farby voľte na športových kúskoch ako tričká, mikiny s kapucňou a kombinujte ich v kontraste s tmavými, mužnými nohavicami.

New Look jar/leto 2017 | Scotch and soda jar/leto 2017 | Primark jar/leto 2017

Nenosiť: Príliš veľa nášiviek a ozdôb

Obchody zaplavili nápisy, slogany, nášivky, záplaty a vyšúchané nohavice. Netreba si ale zaplaviť podobnými kúskami aj celú skriňu. Tento trend skôr či neskôr odznie.

Nosiť: Žiadne nášivky a ozdoby

Investíciu do nadčasovej klasiky nebudete ľutovať, pretože basic kúsky budú aktuálne vždy.

Mango jar/leto 2017 | River Island jar/leto 2017 | Windsor jar/leto 2017

zdroj: fashionbeans.com

Inšpirujte sa outfitmi mužov s najlepším vkusom: Drake, Eddie Redmayne a Jared Leto