Plnohodnotný život bez neustáleho utekania

Možno ste jedným z miliónov ľudí, ktorých trápi hyperaktívny močový mechúr. Niektorí z vás sa možno ešte s týmto pojmom nestretli, iní si pri ňom vybavia človeka utekajúceho na toaletu. S výrobkami od spoločnosti TENA však už nebudete musieť nikam utekať a kvalita vášho života sa okamžite zvýši.

Hyperaktívny močový mechúr alebo močový mechúr so zvýšenou aktivitou predstavuje stav, pri ktorom sa svaly močového mechúra silno sťahujú, čo spôsobuje, že svaly okolo močovej trubice (to je trubica, ktorá odvádza moč z močového mechúra) nie sú schopné zastaviť vytekanie moču.

zdroj: archív redakcia Image Magazín

Močový mechúr so zvýšenou aktivitou

Tento stav je tiež označovaný ako dráždivý mechúr, urgentná inkontinencia, suchý či mokrý mechúr. Možno ho nájsť aj pod termínom dysfunkcia močového mechúra. Všetky uvedené označenia však možno spoločne vložiť pod jeden pojem – nechcený únik moču. K tomuto stavu môže dôjsť v dôsledku rôznych faktorov a nevyhýba sa ženám ani mužom. U mužov sa dokonca vyskytuje častejšie ako u žien.

Tréning ako prevencia

Pre nikoho nie je príjemné, keď sa musí obávať možného úniku moču. Možno ste si teraz aj vy položili otázku, čo môžete urobiť pre to, aby ste celú situáciu svojpomocne zlepšili.

Jednou z odpovedí je cvičenie ako prevencia. Keď sa spomenie termín svaly panvového dna, nie každý si vie predstaviť, ktoré z nich je potrebné precvičovať. Nájdete ich napríklad na toalete, kde môžete skúsiť zastaviť prúd moču. V prípade úspechu ste našli tie správne. Pri ich stiahnutí budete mať pocit, akoby ste ich dvíhali smerom dovnútra tela. Zadok a stehná však pritom musia byť uvoľnené. V prípade, že si nie ste celkom istí, požiadajte o radu odborníkov z radov lekárom, fyzioterapeutov či zdravotných sestier.

U tých šťastlivcov, ktorí tieto svaly objavili alebo ich poznajú, sa odporúča 30 až 40 opakovaní denne. Fantastické je na tom aj to, že tento cvik dokážete robiť v akejkoľvek polohe – ležmo, v stoji a dokonca aj pri sedení a nik pritom nezistí, čo vlastne robíte.

Ako na to?

Svaly stiahnite na približne 10 sekúnd a následne uvoľnite. Cviky opakujte s prestávkami, maximálne po 10 opakovaní. Medzi stláčaním svalov odpočítavajte rovnaký čas ako svaly sťahujete. To znamená, že keď ich stiahnete na 10 sekúnd, ďalších 10 sekúnd potom oddychujte. Viac informácií nájdete na stránke tena.sk.

S Tenou máte život pevne v rukách

Pravidelné cvičenie svalov panvového dna by vám malo priniesť výsledky za niekoľko mesiacov. Aj medzitým však môžete viesť plnohodnotný život. S výrobkami TENA sa viac nemusíte obávať žiadnych únikov ani útekov. Sú to maximálne diskrétni pomocníci, ktorých môžete mať neustále zo sebou. Výrobky pre starostlivosť pred únikom moču TENA sú dostupné tak pre ženy, ako aj mužov. Stačí si vyberať zo širokej  ponuky produktov, ktoré sú určené pre ľahký, stredný aj výrazný únik moču a pre ženy aj mužov.

Výrobky si môžete najprv vyskúšať bezplatne. Stačí len kliknúť na webovú stránku tena.sk a môžete si zdarma objednať vzorky. Všetky produkty kúpite aj v každej lekárni či výdajniach zdravotníckych potrieb. V internetovom obchode tena sú v ponuke v diskrétnom balení a spolu s bezplatným doručením.

zdroj: redakcia Image Magazín