Rytmus a americká rapová legenda Onyx sú headlinermi The Legits Blast 2017

Už ôsmy ročník tanečno-hudobného festivalu The Legits Blast prichádza opäť do Banskej Bystrice. Koná sa 28.-30. júla 2017. Posledný júlový víkend tak bude strecha Europa Shopping Center patriť tanečníkom z viac ako 70 krajín sveta. V sobotu 29. júla 2017 sa festival ponesie najmä na hudobnej vlne.

zdroj: The Legits Blast

Nadupaný hudobný line up začne už od otvorenia festivalových brán na Orange Music Live Open Air Stagei. Počas popoludnia sa predstavia PJ & DJ FunkDat, Vec, Tono S., Škrupo, Joe Trendy, Supa, Jožis Engerer, český raper Vladimir 518, kráľ slovenského hip hopu Rytmus a americký raper R. A. the Rugged Man. Vyvrcholením hudobného zážitku bude vystúpenie hlavnej hviezdy – legendárneho rapového zoskupenia ONYX zo Spojených štátov amerických.

Kým vlaňajšiemu hudobnému pódiu dominoval Majk Spirit a Američania The Beatnuts, tento rok príde po prvý raz na festival koncertovať Rytmus. Hlavnou zahraničnou hviezdou je ONYX z newyorského Queensu. Ich hudbu ste mohli počuť vo filmoch ako 8 mílľa, Kto hulí, ten umí (How high) či v televíznych seriáloch The Cleveland Show a Tosh.0.

The Legits Blast

ONYX vydali na konci mája nový album v spolupráci s holandským triom DOPE D.O.D., preto nebude núdza o kvalitnú a novú hudbu. Našich hudobných hostí vždy vyberáme aj s ohľadom na zahraničných návštevníkov podujatia a najmä berieme ohľad na slovenských interpretov. Na tohtoročnom festivale budú dvaja interpreti z USA, dvaja z Českej republiky a zvyšok zo Slovenska,“ hovorí Martin Gilian, jeden z organizátorov festivalu. Festival má dobré referencie a je preslávený výbornou atmosférou, vďaka ktorej nie je problém prilákať do Banskej Bystrice aj veľké hviezdy.

Onyx – Slam

Po úspešnej premiére zimnej edície The Legits Blast v Prahe prichádza tradičná letná verzia. V Banskej Bystrici bude konať už po ôsmy raz. „Festival The Legits Blast je už neoddeliteľnou súčasťou Banskej Bystrice a akýmsi banskobystrickým hip-hopovým sviatkom. Zorganizovať podujatie medzinárodného rozmeru stojí veľa úsilia a snahy, preto ma teší, že sa organizátorom z roka na rok darí prilákať do nášho mesta stále viac mladých ľudí. Som presvedčený, že zahraniční návštevníci a všetci Banskobystričania si posledný júlový víkend užijú tanec a hudbu naplno,“ hovorí primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

zdroj: The Legits Blast

The Legits Blast predstavuje neobyčajný festival, v ktorom sa v harmónii mieša hudba, tanec a životný štýl účastníkov. Vlani sa na festivale zúčastnili stovky umelcov zo 72 krajín sveta a ich neuveriteľné výkony, ako aj hudobný program prilákali vyše 3 200 návštevníkov.

Spomedzi najväčších tanečných hviezd v júli do Banskej Bystrice pricestujú Thesis, úradujúci majster sveta v breaku a Jesse CASPER Brown, ktorý hral vo viacerých hollywoodskych filmoch, ako napr. Kickin’ it Old Skool a Step Up. Casper sa môže taktiež pochváliť spoluprácou s hviezdami ako Avril Lavigne, Justin Bieber a Limp Bizkit.

zdroj: The Legits Blast

Moderátorom pripravovaného ročníka bude Američan Ivan Urban Action Figure, ktorý je predovšetkým známy z americkej talent show a svojimi saltami priamo do obecenstva. Dych vyrážajúce tanečné súboje budú prebiehať v piatok 28. 7. a v sobotu 29. 7., súčasťou festivalu je svetový šampionát v breaku Outbreak Europe (v kategóriách 1vs1, 2vs2, ženy 1vs1 a kids battle 2vs2), nedeľnajšie Rep Your Country predstavuje unikátny šampionát národných tímov v breaku. Kým preliminačné bitky národov budú prebiehať v átriu nákupného centra, battle Top 16 krajín sa uskutoční na hornom parkovisku Europa SC.

Atmosféra posledného ročníka

Predpredaj lístkov: predpredaj.zoznam.sk

Viac info o podujatí: www.tlb.skfacebook/thelegitsblastinstagram/thelegitsblast

zdroj: redakcia Image Magazín