Tip pre vás: Dištančný Valentín

Množstvo párov trávi kvôli svojej práci čas oddelene, niekedy aj stovky kilometrov. Je to pochopiteľné keď je jeden z páru napr. v armáde, študuje v zahraničí, je na služobnej ceste, alebo nebodaj chorý v izolácii.

Udržiavanie kontaktu cez web je neoddeliteľnou súčasťou týchto vzťahov a videohovor s webovou kamerou je skvelý spôsob, ako môžu ľudia zostať v kontakte aj v kritických situáciách keď nemôžu byť spolu napr. počas najromantickejšieho dňa v roku – na Valentína. Vďaka modernej technike ako je napr. nová kamera Logitech Brio 300 už vzdialenosť nie je prekážkou, pretože vďaka špičkovej obrazovej kvalite v HD rozlíšení ľahko zabudnete na vzdialenosť, ktorá vás delí od vašej milovanej osoby. Webové kamery nie sú určené len pre pracovné videokonferencie alebo dištančné vzdelávanie. Aj študent, ktorý študuje v zahraničí, môže vďaka webovej kamere zostať v priamom kontakte s rodinou a priateľmi cez spoločné video hovory.

Okrem aktívneho udržiavania kontaktu máte aj možnosť nahrať krátky video pozdrav, alebo môžete svojej polovičke zaspievať serenádu, prečítať ľúbostnú báseň či inak vyjadriť svoje pocity. Určite tým získate extra body minimálne za snahu, preto neváhajte, aby ste to stihli – 14. februára je už za pár dní a preto sa neoplatí moc váhať.


Ekologické riešenie

Spoločnosť Logitech sa zaviazala vytvárať lepší a klimaticky priaznivejší svet tým, že aktívne pracuje na znižovaní svojej uhlíkovej stopy. Plastové diely v kamerách Brio 300 obsahujú certifikované recyklované plasty zo starej vyradenej spotrebnej elektroniky: 62 % pri grafitovej a 48 % pri bielej a ružovej variante. Papierové obaly pochádzajú z lesov s certifikáciou FSC a ďalších kontrolovaných zdrojov. Výberom tohto výrobku podporujete zodpovedné hospodárenie so svetovými lesmi. Všetky produkty Logitech sú certifikované ako uhlíkovo neutrálne a pri výrobe je v maximálnej možnej miere využívaná obnoviteľná energia. Uhlíková stopa všetkých produktov Logitech, vrátane Brio 300, bola znížená na nulu vďaka podpore lesníctva, obnoviteľných zdrojov energie a komunít dotknutých zmenami klímy.

Cena a dostupnosť

Kamery Brio 300 sú k dispozícii na Slovensku a v Českej republike od januára 2023 u tradičných predajcov. Odporúčaná maloobchodná cena je 79,99 € (1 999 Kč). V predaji je aj vyšší model Brio 500 alebo dizajnové kamery určené primárne pre streamerov StreamCam.