Trápi vás suchá pokožka? Toto sú možné príčiny

Problémy so suchou pokožkou zažil azda každý. Nie sú ničím výnimočným, zároveň ale ani príjemným. Čo spôsobuje výskyt suchej kože a prečo sa u niekoho objavuje viac, u niekoho menej a u niekoho vôbec? Väčšinou sú na vine tieto príčiny…

Dedičnosť

Zdediť suchú pokožku? Po takomto „dare“ od príbuzných netúži asi nikto. Faktom ale je, že ak sa u vášho príbuzenstva vyskytovala alebo vyskytuje alergia či ekzém, s veľkou pravdepodobnosťou budete podobným neduhom trpieť aj vy. Vrodené dispozície sú faktorom, ktorý človek skrátka neovplyvní.

Nesprávna hygiena

Vysušovanie pokožky vo všeobecnosti spôsobuje aj nesprávna hygiena. Škodí príliš časté kúpanie, veľmi teplá alebo studená voda a nesprávna kozmetika s obsahom dráždivých vonných látok a alkoholov. Ľudia so suchou pleťou by mali namiesto kúpeľa voliť sprchu a namiesto horúcej či studenej radšej vlažnú vodu. Umývať sa treba mydlom, ktoré pokožku nedráždi, nevysušuje, ale skôr hydratuje.

Zima

Najchladnejšie ročné obdobie je poriadnou skúškou pre náš organizmus, pokožku nevynímajúc. Tá vonku trpí pod náporom chladu a studeného vetra a práve takéto podmienky vyvolávajú či zhoršujú prejavy suchej pokožky. Neblahé účinky na pokožku však má aj príliš suchý vzduch, ku ktorému prispievajú prekúrené miestnosti. V neposlednom rade treba spomenúť aj prechody medzi vykúreným interiérom a mrazivým vonkajším prostredím. Zima na severnej pologuli je prosto drsná – pre pleť určite.

Leto

Ani v lete to ale nie je o nič lepšie. UV žiarenie zo slnka je pre pleť všeobecne škodlivé – spôsobuje nielen jej vysušovanie, ale aj predčasné starnutie a zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože. Pokožku však vysušuje aj chlórovaná voda z bazénov kúpalísk, ktoré k letu neodmysliteľne patria. Preto by ste sa, či máte citlivú pleť alebo nie, mali vždy po odchode z bazéna osprchovať a jemne osušiť.

Vek

S pribúdajúcimi rokmi ľudské telo, žiaľ, stráca svoju silu a vitalitu. Nie inak je tomu aj v prípade pokožky, ktorá je najväčším orgánom ľudského tela. Čím sú telo a pokožka staršie, tým viac potrebujú regenerovať a vyživovať. V prípade pokožky preto, že už nedokáže produkovať prirodzený maz a udržiavať adekvátnu vlhkosť. Trápi vás suchá pokožka hlavy, nôh či rúk? Nuž, možno je to spôsobené vekom.

Kozmetika pre suchú pleť môže pomôcť

Ako sa starať o suchú pokožku? Dôležité je vyhýbať sa všetkému, čo zhoršuje zdravie a stav pokožky. Nezabúdajte na správnu hygienu a dôkladné vyživovanie pleti. To zabezpečíte kvalitnou kozmetikou značky Bioderma, ktorú môžete dostať na webe a v každej dobrej lekárni. Využite možnosť kúpiť si kvalitné krémy na suchú pokožku v praktických darčekových balíčkoch za super ceny.