7 lyžiarskych stredísk v Dolnom Rakúsku, kde sa oplatí vycestovať s rodinou

Oficiálny turistický portál Dolné Rakúsko vybral 7 lyžiarskych stredísk vhodných pre rodinnú lyžovačku. Pri výbere sa zameral ako na modré (mierne) zjazdovky vhodné pre deti, tak aj na strmšie kopce pre odvážnejších športovcov. Vo vybraných strediskách sú okrem iného zábavné parky, freerideové terény či večerné lyžovanie.

Göstling-Hochkar – najväčšie dolnorakúske stredisko

Ponúka 19 km zjazdoviek a každoročnú istotu snehu. Skvelé podmienky na lyžovanie vo výške 1800 m nájdu začiatočníci, aktívni lyžiari, snowboardisti aj deti v rozprávkovom lese. Spomenieme aj sánkársku dráhu a sane ťahané koňmi.

Hochkar, Göstling, Mostviertel, zdroj: Alexander Kaiser
Hochkar, Göstling, Mostviertel, zdroj: Alexander Kaiser

Lackenhof-Ötscher – ubytovanie priamo na zjazdovke

Sú tu zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti, 9 lanoviek a vlekov – to všetko priamo na jednom svahu. Bonusom je možnosť zakúpenia karty Schneemannkarte pre celú rodinu, s ktorou sa dá výrazne ušetriť.

Ötscher, zdroj: Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert
Ötscher, zdroj: Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Annaberg – rodinný raj s výhľadmi

12,5 km rodinných zjazdoviek a krásny výhľad na Ötscher. Annaberg je rodinným rajom hlavne kvôli rôznym aktivitám – sánky, snežnice, korčuľovanie, bežkovanie alebo historická jazdiareň. Okrem toho, deti do 6 rokov v sprievode platiaceho dospelého tu môžu jazdiť úplne zdarma.

Anaberg, zdroj: Niederösterreich-Werbung/schwarz-koenig.at
Anna-Alm, Mostviertel, zdroj: Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Gemeindealpe Mitterbach – vrchol rozmanitosti

Toto stredisko ponúka dobrodružstvá aj pre odvážnych lyžiarov a snowboardistov – strmšie svahy, úseky s digitálnym meračom času alebo Freeride Arenu s hlbokým snehom.

Gemeindealpe in Mitterbach, zdroj: Növog/Leiminger
Snowboardista na Mitterbachu, zdroj: Leiminger

Skiland – St. Corona am Wechsel & Mönichkirchen

Vďaka konceptu ski-light je stredisko vhodné na lyžiarsku výuku detí. Prebiehajú tu veselé lyžiarske a snowboardové kurzy (aj súkromné).  Je tu aj zimný park s rampami, terénne vlny či špeciálny úsek pre fun, speed & racing. Pár kilometrov ďalej sa nachádza stredisko Mönichkirchen-Mariensee a Alpengasthof Enzian, ktoré ponúkajú bohatý program pre celé rodiny.

Detský svah, zdroj: Wiener Alpen, Claudia Ziegler
Večerná snehová párty, zdroj: Christian Kremsl, Familienarena

 

Zauberberg Semmering – lyžovanie vo dne v noci

Množstvo zjazdoviek, vlekov, funpark a zjazdovka Svetového pohára. Na svahoch sa tu jazdí dlho po 18:00. Umelé osvetlenie osvetľuje nielen svah, ale aj okolitú krajinu. Je tu možné vyskúšať službu Skiline, ktorá vyhodnotí vaše lyžiarske schopnosti.

Nočné lyžovanie na Semmeringu, zdroj: Zauberberg Semmering, Philipp Wiedhofer
Semmering, zdroj: ARGE-Langlauf/Franz Zwickl

Wunderwiese Puchberg

Menšie lyžiarske stredisko ponúka veľa zábavy – Detské rozprávkové centrum s lyžiarskym kobercom, lyžiarska a horolezecká škola, freerideové dobrodružstvá, kurzy lozenia po ľade a skialpinistické túry so sprievodcom. Je tu aj lanovka s výhľadom na údolie Puchbergu.

Schneeberg, Viedenské Alpy, zdroj: Wiener Alpen/Martin Fülöp
Lyžiarska turistika, zdroj: Niederösterreich Werbung / Leo Himsl