Už tento víkend: Východ slnka na kopci Schneeberg v Rakúsku

Slovenské hory sú studnicou poznania, no niekedy treba zmeniť „vzduch“, ako sa vraví. Necestujte zbytočne ďaleko, región Dolného Rakúska má čo ponúknuť. Čo tak dopriať si nezabudnuteľný zážitok, ktorým je východ slnka na najvyššej hore Dolného Rakúska, na kopci Schneeberg?

Dobrodružný víkendový výlet poteší športových turistov, milovníkov horolezectva a všetkých, ktorí sa nimi chcú stať. Svoj sen o dokonalom horskom dobrodružstve si splnia všetci, ktorí hľadajú niečo nové, chcú zažiť niečo diametrálne odlišné od každodenného života, a pritom sa chcú v každej situácii cítiť bezpečne.

Výnimočný zážitok po boku profesionálov

Október je na spoznávanie hôr ideálny. Peter Groß a Hannes Rottensteiner, najznámejší horskí vodcovia z obce Puchberg, vás zavedú na najvyšší vrch na východnom okraji Álp. Skoro ráno, keď všetko ešte spí, skúsení horskí vodcovia vyzdvihnú skupinku dobrodruhov priamo v hoteloch. Na najvyšší dolnorakúsky vrchol, náhornú plošinu Schneebergu, sa s nimi dostanete po jednej z najkrajších trás mimo frekventovaných turistických chodníkov.

Zlatý október vo vás zanechá bohaté dojmy. Lúčna inovať, šteklenie čerstvého vzduchu v nose a teplé lúče jesenného slniečka na tvári. Čas pritom nehrá žiadnu rolu, vnímanie zmyslami sa krok po kroku zintenzívňuje. A keď vás začne opúšťať motivácia, opäť ju vo vás prebudia horskí vodcovia. Hore na vrchole vás čaká odmena za námahu, ktorou je nádherný výhľad a magické lúče vychádzajúceho slnka.

 

 

Druhý deň víkendu môžete spoznať lezecké chodníky pohoria Hohe Wand – opäť v profesionálnom sprievode so starostlivou organizáciou a moderným zapožičaným výstrojom. Program dňa sa totiž týka školenia techniky správneho výstupu po lezeckom chodníku, ako aj bezpečnosti vo vysokohorskom prostredí.

 

 

Kontrast adrenalínu a komfortu

Adrenalínom naplnená 8-hodinová túra a výstup na vrchol 1220 výškových metrov, 14-kilometrová trasa a panoramatické výhľady zanechajú vo vás dojem. Aj tí netrénovaní to zvládnu, ak si oddýchnu alebo zostanú na chate Damböckhaus, čím sa ich výstup aj zostup skráti o 1 hodinu a približne 5 km.

Výlet s horskými vodcami s komfortnou starostlivosťou môžete absolvovať napríklad cez víkend 11.10. – 13.10.2019. No pozor, organizovaný výlet je len pre limitovaný počet osôb, tak neváhajte dlho.  

Rezervácie zážitku tu: https://www.wieneralpen.at/sk/o-schneeberg-s-tymi-najlepsimi