La Sultana Marrakech: Kulinárske dedičstvo Maroka

Túlate sa po svete a hľadáte výnimočné miesta? V samotnom srdci historickej mediny v marockom Marakéši s nami navštívte La Sultana, jeden z najkrajších hotelov. V miestnej reštaurácii vám naservírujú všetky chute Maroka.

Oáza pokoja, to je  La Sultana, kde je k dispozícii 28 izieb a apartmánov. Každá miestnosť s vlastným osobitným štýlom a ukážkou marockého remeselného spracovania. Vyhrievaný bazén obklopený palmami, banánovníkmi a sicami, reštaurácia, v ktorej sa podávajú lokálne aj medzinárodné špeciality, ale aj kúpele s liečebnými miestnosťami, relaxačnými kójami a hammam. Úchvatná strešná terasa má 360-stupňový výhľad na Marakéš a pohorie Atlas.

Čo treba v Maroku ochutnať?

Marocká kuchyňa je známa ako jedna z najchutnejších na svete. Nové obedové menu podávané v La Sultana Marrakech na streche reštaurácie La Table du Souk a nové večerné menu podávané na terase alebo streche reštaurácie Table de La Sultana sľubuje hosťom vzrušujúci zážitok pri objavovaní kulinárskeho dedičstva Maroka a vynikajúcich miestnych produktov, ktoré sú skrytými klenotmi v srdci Marakéša.

 

 

Filozofiou La Sultana Terroir Cuisine je využitie lokálnych chutí a prísad, ktoré sú priamym odrazom podnebia, geografie a poľnohospodárskych postupov pochádzajúcich z Maroka. Všetko na tanieri je naservírované tak, aby ste pocítili príchuť tohto miesta. Lokálne prísady pochádzajú od malej siete producentov Slow Food vrátane šafranu z Taliouine, soli z Zerradounu, rasce z Alnifu a arganového oleja z Tensift-El Haouz. Ryby a mäsa dodávajú miestni etickí výrobcovia.

 

 

K vrcholom kulinárskeho zážitku La Sultana Marrakech patria botanické špeciality z vlastných organických záhrad La Sultana v Marrakech a sesterského majetku v Oualidii, ako aj čerstvý chlieb a pečivo, ktoré sa tu každý deň priamo pečie.

Pre milovníkov Mediny je tu La Table du Souk

La Table du Souk sa nachádza v časti Bahia na streche s upravenou terasou a ponúka výhľad na historické pamiatky Marakéšu, mešitu Moulay El Yazid a snehom pokryté pohorie Atlas. S tradičnou dizajnovou estetikou vrátane dlaždíc Zellige na stoloch a mäkkými zelenými lavičkami je La Table du Souk  tajným miestom pre milovníkov Mediny, ktoré ponúka možnosť vychutnať si  lahodný, jednoduchý a zároveň svieži obed v elegantnej a uvoľnenej atmosfére.

 

Medzi najzaujímavejšie kreácie na tanieri patrí červená repa varená v slanej kruste podávaná s repou a pomarančovou polievkou ochutenou anízom a škoricou, či hovädzie rebrá s domácou zemiakovou kašou pokvapkanú  arganovým olejom.

Menu Street Food pripomína marocké rituály a kultúrne tradície a ponúka veľa jednoduchých možností, ktoré sú ideálne pre stolovanie pod šírym nebom vrátane sezónnych marockých šalátov, tagínu, grilovaných rýb a mäsa. Medzi najzaujímavejšie patria varené slimáky v kruste v bujóne Babouche a lokálna špecialita na uhlí grilované ryby alebo mäso.

Zmes francúzskeho šarmu a marockej atmosféry

V zime sa v reštaurácii La Table de la Sultana obsluhuje v príjemnom prostredí záhrady a v lete na streche s výhľadom na živé mesto a na zasnežené pohorie Atlas. V sezónnej večernej ponuke reštaurácie La Table de La Sultana sú dve kulinárske cesty – francúzske inšpirácie a kvalitná marocká kuchyňa.

 

 

Vrcholom vašej marockej večere môže byť zeleninová záhrada na cícere v hummuse a tekvicových semenách, filet z Turbota v omáčke Meuniere s kapary zo Safi, zelená špargľa a zeler. Široký výber francúzskych a marockých vín umožňuje hosťom dokonale zladiť svoje víno s jedlom.

 

 

Intimita v La Sultana Oualidia

Ide o veľmi špeciálne ústranie, ktoré sa nachádza pri lagúne na atlantickom pobreží Maroka a na polceste medzi letiskami Marakéš a Casablanca. Lagúna je vzácnym ekosystémom so svojimi pieskovými brehmi, ustricovými útesmi a močiarmi slanej vody. Miestne tempo je pomalé, ideálne na romantiku, absolútny relax v prepychu. Každá z 12 izieb a apartmánov (medzi hustými listami je dokonca ukrytý obrovský dom zo stromu) otvára najkrajšie výhľady, má súkromnú terasu s vodnými prvkami, rastlinami a vírivkou. Môžete si oddýchnuť v nekonečnom bazéne, vyskúšať podzemné kúpele alebo si vyskúšať windsurfing a jazdu na kajaku na lagúne.

Foto: