Dokonale padnúce pánske sako z vás môže spraviť „pána Božského”

Nejeden ženský pohľad skončí rád na mužovi, ktorému dokonale padne jeho oblek. A nemusí to byť úplne celý oblek. Najviac na obleku totiž dokáže upútať pozornosť práve štýlové pánske sako. A pokojne môže doplniť napríklad aj obyčajné pánske rifle. Najdôležitejší je výber správneho strihu, dať si záležať na prevedení šitia a detailoch. Pánskym sakom nikdy nič nepokazíte.

Nie každé sako sa hodí na každú príležitosť

Pre športovo založené typy mužov sa hodí športové pánske sako. Jeho prevedenie je už na prvý pohľad iné od klasického elegantného pánskeho saka. Predovšetkým má tzv. slimfit strih. To znamená, že je obtiahnutejšie a dá sa skombinovať s neformálnym typom pánskych nohavíc, tričkom a teniskami. Môže byť ušité z tenších materiálov a môže to byť dokonca mierne elastické teplákové pánske sako. Takto športovo a zároveň štýlovo môžete ísť ráno do práce a podvečer stráviť s priateľmi čas v kine alebo na večernej prechádzke v tom istom oblečení. Ak sa chystáte na dôležitú spoločenskú udalosť, akou je oslava či svadba, vyberte si rozhodne konzervatívnejšie pánske sako, ktoré je vyrobené z pevnejších materiálov.

Ani tu netreba zabudnúť na správnu veľkosť, ktorá pozostáva väčšinou z rozmeru pása, ktorý tvorí najužší rozmer a obvodu hrudníka v jeho najširšom obvode. Taktiež si pri výbere pánskeho saka vyskúšajte dĺžku rukávov. Tá by mala byť počas uvoľnených rúk pri koreni palca. Pre odvážnejšie typy je vhodné kožené pánske sako. Preferujú ho poväčšinou výstrednejšie typy mužov, ktorí na seba často pútajú pozornosť. Pánske kožené sako si môžete obliecť k športovým alebo elegantným pánskym nohaviciam užšieho strihu a k elegantným topánkam. Doladiť celý outfit k dokonalosti môžete ešte pánskou taškou cez plece.

Decentný výber farieb

Pri výbere správneho štýlu pánskeho saka je nakoniec dôležité aj jeho farebné prevedenie. Pánske saká sa najčastejšie nosia v sivých, béžových, tmavomodrých a čiernych farbách. Bledé farby sa preferujú najmä v letnom období. Moderné je aj kárované pánske sako. Oživiť ich možno tiež rôznymi doplnkami v podobe farebnej vreckovky v hornom vrecku, kravatou, motýlikom, opaskom a samozrejme je dôležitá aj správna farba košele či trička.