Prehliadka Borisa Hanečku na Fashion LIVE!

„Niet väčšej bolesti ako spomínať na šťastné časy v biede.“ Hovorí výrok z diela Inferno: Canto V, ktorý sa stal inšpiráciou pre návrhára Borisa Hanečku a jeho modely prezentované na Fashion LIVE!

Prehliadka Borisa Hanečku.
Zdroj foto: Martin Tomečko.
Prehliadka Borisa Hanečku.Zdroj foto: Martin Tomečko.
Prehliadka Borisa Hanečku.Zdroj foto: Martin Tomečko.
Prehliadka Borisa Hanečku.Zdroj foto: Martin Tomečko.
Prehliadka Borisa Hanečku.Zdroj foto: Martin Tomečko.
Prehliadka Borisa Hanečku.Zdroj foto: Martin Tomečko.
Prehliadka Borisa Hanečku.Zdroj foto: Martin Tomečko.
Prehliadka Borisa Hanečku.Zdroj foto: Martin Tomečko.

V najnovšej kolekcii veľmi úspešného a obľúbeného dizajnéra Borisa Hanečku sa tentoraz objavili nielen dámske, ale aj niekoľko pánskych modelov. Kolekcia bola inšpirovaná dielom Inferno: Canto V od známeho talianskeho spisovateľa a básnika Danteho Alighieri.

Inferno : Canto V je prvou časťou epického poemu Božská komédia zo 14. storočia, ktoré bolo najvýznamnejším dielom Dante Alighieriho, jedného z najvýznamnejších talianskych básnikov a spisovateľov renesančného humanizmu. Považuje sa za klenot svetovej literatúry. Zobrazuje v ňom stav duše po smrti v troch zasvätených ríšach: v pekle, očistci a v raji. Je o ceste za spásou ľudskej duše. Inferno reprezentuje cestu duše k bohovi, kde práve Inferno označuje uvedomenie a odmietanie hriechu.

Fashion LIVE! plný talentov módneho priemyslu

V poradí siedmy ročník najväčšieho módneho podujatia Fashion LIVE! bol opäť jedinečný nielen vďaka novým zaujímavým priestorom, ale aj všetkým zúčastneným dizajnérom či partnerom.

Prehliadka Petry Kovacs. Foto: Martin Tomečko.
Prehliadka Petry Kovacs. Foto: Martin Tomečko.

 

Tretí deň podujatia ožilo mólo farebnou dámskou kolekciou LOBSTER PARTY – Sea Members Only od  Petry Kovacs. Morský svet, ktorým sa inšpirovala, bol jasne vidieť v lesklých materiáloch, letných strihoch, extravagantných doplnkoch a nechýbali ani plavky. Po prvýkrát sa na Fashion LIVE! predstavila dizajnérka Petra Weingart so svojou streetwear kolekciou Horizont. Sebavedomé modelky so štipkou drzosti perfektne podporili atmosféru kolekcie, ktorá reflektovala súčasnú kultúru a vlastného vnútorného bojovníka v nej.

Nasledovala dojímavá prehliadka slovenskej značky puojd od dizajnérky Michaely Bednárovej, ktorá u divákov vyvolala rôznorodé emócie. Tanečná performance v spojení kolekcie Agónia a Mŕtve kvety priblížila tému vymierania vecí živých aj neživých. Priestory obchodného domu zaplavila červená farba v druhej polovici prehliadky, kde sa dizajnérka zaoberala  otázkou ženskosti, vzťahov a zraniteľnosti ženy.

Slovanská mytológia ožila v kolekcii UNSEEN* od dizajnéra Pavla Dendisa, ktorý sa inšpiroval záhadnými bytosťami sprevádzajúcimi každodenný život ľudí na dedine a v lese. O neuveriteľne temnú atmosféru sa postarala nesmrteľná kombinácia nadčasovej čiernej v kombinácií s bielou, previazané oči modeliek s aplikáciou lesných konárov zo stromov, kovové doplnky, klobúky či opasky, ktoré boli neoddeliteľnou súčasťou kolekcie.

Prehliadka Silvie Zrebnej. Foto: Martin Tomečko.
Prehliadka Silvie Zrebnej. Foto: Martin Tomečko.

V spoločnom bloku prehliadok začala ako prvá dizajnérka Silvia Zrebna s kolekciou AutentiCity, ktorá je kombináciou autorskej tvorby s recykláciou. Dôraz kladie hlavne na prepracované detaily nielen v kovových a kožených doplnkoch, ale aj v materiáloch. Dôkazom toho bol spracovaný denim a kombinácia štruktúr. Zaujímavým detailom bol aj opasok zároveň využitý ako odhaľujúci ženský top. Druhou v poradí bola dizajnérka Maja Božovič, ktorá sa v kolekcii Monuments odvoláva na súčasnú dobu globalizácie, digitalizácie a klimatickej krízy. Niektoré modelky preto vyšli na prehliadku s prekrytými ústami, aby tak vyjadrili hĺbku dizajnérkinej témy. Prevládala čierno-biela kombinácia zdôrazňujúca myšlienku kozmického dualizmu zákona života a smrti. Podujatie už tradične zakončil svojou najnovšou kolekciou dizajnér Boris Hanečka, ktorý priniesol nezabudnuteľný zážitok. Úplný záver večera patril odovzdávaniu ceny verejnosti NOIZZ Fashion Award, ktorú po hlasovaní verejnosťou získal mladý talentovaný dizajnér Patrik Haaz so svojou značkou HAAZ.

Odovzdávanie ceny najlepšiemu dizajnérovi.

Po Fashion LIVE! pre milovníkov módy zďaleka nič nekončí, práve naopak, vybrané kolekcie dizajnérov z prehliadok si budú môcť prísť pozrieť a zakúpiť do Fashion LIVE! x virvar designer pop-up-u, ktorý bude pre verejnosť otvorený od 15.10. – 20.10.2019 vo virvar showroome na Hlbokej ceste 7 v Bratislave. Úž teraz vás pozývame na príjemne stretnutie z módneho sveta a podporu slovenskej lokálnej tvorby.