Rady, ako sa obliecť podľa typu postavy: Jabĺčko

Či je žena štíhla, alebo má nejaké kilo navyše, každá jedna má určitý typ postavy, ktorý ju vystihuje. Vo všeobecnosti rozlišujeme typ presýpacie hodiny, hruška, chlapčenská postava, obrátená hruška a jabĺčko.

Základným pravidlom obliekania pre všetky typy postavy je snaha vytvoriť súmernosť vrchnej a spodnej časti tela. Ide o to opticky skorigovať postavu tak, aby ste sa priblížili typu postavy presýpacie hodiny, čo je vyvážený tvar.

Typ postavy jabĺčko

Tento typ postavy je charakteristicý tým, že najviac tuku sa ukladá v oblasti pása. Ženám s týmto typom pristanú predĺžené, voľnejšie trendy tuniky. Dekolt je možné zvýrazniť zaujímavým výstrihom alebo doplnkami. V- výstrihy opticky predlžujú a zužujú postavu. Pri príliš veľkých prsiach je vhodné zvoliť menší, oblý výstrih.

zdroj: Nordstrom

 

zdroj: Nordstrom

 

1

2

3

4

Ak chcete opticky zúžiť postavu, vyhýbajte sa lesklým materiálom, veľkým a nápaditým vzorom a svetlým farbám. Naopak, tlmené, tmavšie farby, matné látky a drobné vzory sú vhodné. Nohavice je dobré voliť s vyšším sedom a z pevných, ale pružných materiálov, pretože obopnú postavu a vytvarujú ju. So sukňami je to podobné, môžu byť tesne pod kolená, opäť z pevných no tvarujúcich materiálov. Dlhé, voľné a neforemné sukne skôr pridávajú kilá a pôsobia ako vrece.

Tipy

  • nohy predlžujú úzke strihy nohavíc s vyšším pásom a pukmi
  • drobné vzory alebo oblečenie bez vzoru, zvislé tenšie pásiky a tmavšie tlmené farby opticky zoštíhľujú
  • veľké vzory, vodorovné širšie pásiky, svetlé a lesklé materiály pridávajú na objeme
  • pokiaľ sa nachádza v oblasti pása väčšie množstvo tuku, v žiadnom prípade sa neodporúčajú nosiť opasky
  • nohy skracujú vyhrnuté nohavice, manžety, kapsáče, trojštvrťové nohavice, a dolu rozšírené nohavice
  • ak chcete na určitú časť tela upútať pozornosť, zvoľte na danom mieste doplnky
  • dekolt je možné zväčšiť výstrihmi do tvaru V, oblé výstrihy ho naopak zjemňujú
  • pre príliš vysoké postavy je vhodné zvoliť rovné topánky s okrúhlou špičkou, čižmy do polovice kolien (nie nad kolená), kapsáče, rozšírené nohavice, trojštvrťové alebo 7/8 nohavice; vo všeobecnosti je vítaný farebný predel medzi vrchom a spodkom
  • pre nízke postavy je vhodné farebne jednoliate oblečenie, dlhé, úzke nohavice (nie rozšírené), vítané sú aj puky; čo sa týka účesu, dlhé, rovné vlasy predlžujú postavu

zdroj: redakcia Image Magazín