Čo potrebujete na to, aby ste sa stali digitálnym nomádom?

Internet odštartoval veľkú revolúciu zmien vo všetkých oblastiach života. Jednou z týchto oblastí bola tiež pracovná sféra, kde sa vďaka novodobým technológiám 21. storočia odštartoval trend digitálnych nomádov.

Vo všeobecnosti túto skupinu ľudí môžeme považovať za zamestnancov, ktorí pracujú na voľnej nohe – ľudia zvyčajne označovaní ako freelanceri. To, čo z nich robí unikátnych je miesto ich práce.

zdroj: archív redakcie Image Magazín

Väčšina digitálnych nomádov pracuje totiž z exotických krajín. Keďže nie sú pod dohľadom svojho zamestnávateľa a sú zaplatení za prácu úkolovo, po jej dokončení môžu objavovať krajinu okolo seba. Znie to pre vás ako vysnívaná práca? Pozrime sa, čo potrebujete na to, aby ste sa stali digitálnym nomádom aj vy.

Notebook s pripojením na internet

Každý digitálny nomád potrebuje výkonný notebook s pripojením na internet. Možno sa vám táto požiadavka bude zdať absurdná, ale počas svojej práce sa často budete presúvať medzi jednotlivými oblasťami, či už prostredníctvom auta, lietadla alebo lode. Čas sú peniaze, a pokiaľ počas niekoľkohodinovej cesty neodpracujete nič, budete musieť tento drahocenný čas doháňať neskôr – a prídete tak o možnosť spoznávať okolitú krajinu.

Cestovné poistenie

Ide o jednu z najdôležitejších vecí, na ktorú sa často zabúda. Digitálny nomád má pri sebe množstvo vzácnych vecí a dostáva sa do neočakávaných situácii. Taká krádež alebo strata notebooku môže predstavovať hotovú katastrofu. Pokiaľ väčšinu času strávi na cestách, oplatí sa mu viacej cestovné poistenie aspoň na rok.

zdroj: pixabay.com

Stálu klientelu

Ako bolo spomenuté na začiatku, väčšina digitálnych nomádov sú freelanceri. Ide o skupinu skúsených pracovníkov, ktorí majú niekoľkoročnú prax vo svojom obore a vďaka tomu vybudovanú sieť kontaktov. Väčšinou ide o programátorov, dizajnérov, grafikov alebo niekoho z oblasti marketingu. Cestovanie je jedna z najlepších vecí na svete, je však potrebné myslieť aj na finančnú oblasť. V opačnom prípade sa táto púť môže veľmi rýchlo skončiť.

Zhrnutie

Teraz už viete, čo zahŕňa práca digitálneho nomáda. Ste stále navnadení? Výborne, potom je to práca pre vás. Získajte dostatočnú klientelu, zbaľte svoje veci, nezabudnite na poistenie – napr. od poisťovne ERGO – a vyrazte na svoju vysnívanú cestu!

zdroj: redakcia Image Magazín