V roku 2018 je v kurze Volvo

Ak chcete byť v roku 2018 ozaj trendy, tak v prípade výberu nového auta by ste mali zvoliť značku Volvo. Známa švédska automobilka tento rok víťazí v jednej prestížnej súťaži za druhou. Okrem prvenstva v súťaži Svetové auto roka 2018 dominovala aj v európskej ankete Auto roka 2018. Celosvetovo zožal úspech model XC60, kým Európu upútala verzia XC40.

Volvo XC60
V interiéri nového Volvo XC60
Nové Volvo XC60
Nové Volvo XC40
Volvo XC 40 – exteriér/interiér.

Volvo s modelom XC60 získalo celosvetové prvenstvo z pohľadu vnútorného prostredia a bezpečnosti. Na špičke bolo aj ohľadom dôležitosti na trhu. Na druhej priečke skončil Range Rover Velar. Tretie miesto patrí Mazde CX-5.

Najluxusnejším Audi A8

Ak máte radi luxus a môžete si ho aj dopriať, nové Audi A8 je stvorené práve pre vás. Nepochybíte však ani s Porsche Cayenne a Panamera.

BMW M5 je ten pravý športiak

Športovo ladenými vozidlám tento rok panuje nemecký Mníchov. Srdce milovníkov rýchlych áut poteší aktuálna generácia BMW M5 s kódom G30. V tesnom závese sú japonský Lexus LC 500 a ďalší na slovo vzatý Japonec – Honda Civic Type-R.

Pre ochrancov prírody Nissan Leaf

Ak vám záleží na ochrane životného prostredia, isto sa skamarátite s novou generáciou jedného z najdôležitejších elektromobilov z globálneho hľadiska. S ekoautom Nissan Leaf. Vašimi miláčikmi budú zrejme aj BMW 530e iPreformance a Chrysler Pacifica Hybrid.

Do mesta s Volkswagen Polo

VW Polo

Najlepším svetovým autom medzi malými mestskými vozidlami je pre tento rok Volkswagen Polo. V poradí už šiesta generácia posúva latku zasa o trocha vyššie. Za nemeckou klasikou sa umiestnili jeho dlhodobí konkurenti Ford Fiesta a Suzuki Swift.

Najkrajší je Range Rover Velar

Range Rover Velar v trendovom farebnom odtieni.
Interiér luxusného Range Rover Velar.
Range Rover Velar v škandinávskej prírode.

Ak vám aj v prípade auta záleží na kráse, mali by ste vedieť, že titul najlepší automobilový dizajn patrí pre rok 2018 Range Rover Velar. V neoficiálnom hodnotení miss auto mu boli rovnocennými súpermi aj Lexus LC 500 a Volvo XC60. Medzi automobilovými kráskami sú aj Alpine A110 a Citroën C3 Aircross.

Na Slovensku kraľuje Kia Stinger

Autom roka 2018 v Slovenskej republike sa stala Kia Stinger. Druhú priečku obsadil Opel Insignia a tretiu Suzuki. Nasledovali Škoda Karoq, Honda Civic, Citroën C3 Aircross, Alfa Romeo Stelvio, Audi A8 a Hyundai Kona.

Novinka na najvyššej úrovni

V roku 2018 uzrela svetlo sveta aj nová prezidentská limuzína určená ruskej hlave štátu. Vladimíra Putina, ktorého opätovne zvolili, už aj stihla priviesť na inauguračný ceremoniál. Ide o symbolický krok. Doteraz prezident využíval autá zahraničných značiek.

Ruskí štátnici sa za čias Sovietskeho zväzu mohli spoľahnúť na modely ZiL. Nová limuzína Kortež je prelomovým krokom v novodobých dejinách ruského automobilového priemyslu. Jej vývoj malo na starosti Ruské štátne výskumné centrum. Spolupracovalo so slávnymi menami ako Porsche Engineering, Bosch alebo Ruskaja Koža. Na rozdiel od niekdajších luxusných modelov bude k dispozícii pre všetkých zákazníkov. Výrobu má na starosti spoločnosť Soers, ktorá vlastní automobilku UAZ.

Zdroj foto: archív automobiliek
Autor: redakcia Image magazín