3 jednoduché veci, ktoré ti pomôžu eliminovať každodenný stres

Sophia Bush je americká herečka známa hlavne z úspešného seriálu Chicago P.D. Pred 12-timi rokmi vyskúšala transcendentálnu meditáciu. Skúsila ju kvôli pocitu vyhorenia. „Pracovala som od prvého ročníka na výške a odvtedy som prakticky stále zaneprázdnená.“ Venovať sa dvakrát denne 20 minút len sebe pre ňu bolo naozaj trasformačné. Meditácia ale nie je herečkinou jedinou zbraňou, vďaka ktorej zostáva pokojná, bez ohľadu na to, aký chaotický deň práve má. Nedávno sa podelila o svoje 3 tipy na elimináciu stresu, ktoré vám pomôžu, aj keď sa vaše pracovné úlohy hromadia a váš to-do list naberá šialené obrátky:

1. Chodievajte do práce o 30 minút skôr

Sophia nie je zrovna ranný typ. „Pokiaľ nemusím byť v práci do 10-tej hodiny, ráno nevstanem trochu skôr, aby som si v kľude porobila svoje veci. Skrátka vypnem budík a vstanem v najneskorší možný čas.“ Napriek tomu, že si je vedomá toho, že skoršie vstávanie by jej umožnilo menej hektické ráno, nevedela si zvyknúť vstávať.

zdroj: stocksnap.io

Ako to vyriešila? Doslova požiadala svojho šéfa, aby jej nariadil ukázať sa pol hodinu pred ostatnými kolegami. „Dostavím sa na svoje miesto a urobím si vlasy a make-up ešte pred tým, ako prídu ostatní herci. Potom mám ešte celú pol hodinu pre seba, a tak idem buď na prechádzku so psom alebo meditujem. Dokonca aj keď musíte oklamať samých seba, aby ste si urobili z ranného vstávania zvyk, nakoniec sa to zvykom stane. Potom si začnete uvedomovať, ako pozitívne to ovplyvnilo váš život.“

2. Robievajte niekoľkokrát denne pre seba niečo malé

Akonáhle sa začne pracovný deň, je jednoduché nechať sa strhnúť všetkým, čo treba spraviť – bez ohľadu na to, aký druh práce robíte. „Naučila som sa, že je potrebné vytvárať si niekoľko malých, zmysluplných chvíľ pre seba.“ Pre Sophiu je takou chvíľou napríklad vychutnanie si šálky kávy alebo 5-minutový strečing.

zdroj: stocksnap.io

„Starostlivosť o seba nie je sebecká – mala by byť samozrejmosťou.“ A nie je to len o tom, že si dáte na konci dňa 30-minútový kúpeľ vo vani. Jednotlivé chvíľky počas dňa sa rátajú tiež a môžu vám pomôcť zbaviť sa chaotickej nálady.

3. Urobte si vaše pracovné miesto rovnako pekné ako váš domov

Herečka má na natáčaní Chicago P.D. príves vyzdobený svojimi najobľúbenejšími vecami z domu. „Mám tam svoju obľúbenú prikrývku, nejaké vankúše a moje najobľúbenejšie kozmetické prípravky.“ Či máte v práci k dispozícii celú skriňu alebo len kúsok stola, stále je to miesto, kde trávite najviac času, tak si ho urobte pekným!

zdroj: pexels.com

 

zdroj: wellandgood.com