6 moderných spôsobov ako si nadizajnovať stenu

Keď si chcete doma vytvoriť peknú, modernú stenu, asi rozmýšľate ako na to. Tradičné obrazy už nie sú aktuálne. Predtým, ako si kúpite veľký obraz alebo klasickú tapetu na stenu, pozrite si 6 narastajúcich trendov:

  • Viacero rovnakých rámov na obraz naaranžovaných hned vedľa seba bez priestoru medzi nimi. Namiesto rôznych obrázkov je použitý jeden veľký, ktorý stojí za to – starodávna mapa. Hodí sa do moderného interiéru a v súčasnosti patrí medzi najlepšie dizajnérske kusy.
zdroj: media.vogue.com
  • Pri dizajnovaní steny nemusí ísť len o obrazy. Police v rovnakej farbe ako zvyšok miestnosti sú tiež riešením. Moderná policová stena je nepraktická z hľadiska údržby ale vyzerá efektne. Má pôsobiť minimalisticky, čiže nejde o to využiť ako odkladací priestor všetky police.
flipboard.com
  • Na poličky s knihami sa pripevňujú obrazy a rámy. Prekrývanie obrazov s knihami pôsobí esteticky a vytvára útulný dojem. Pokiaľ by ste namietali kvôli praktickosti, nie je na to dôvod. Knihy nevyťahujeme z police príliš často a okrem toho, stále je všetko po ruke.
zdroj: pinterest.com
  • Obrazy sa hodia aj na vytapetované steny. Či už ide o tradičné alebo moderné vzory, jednoduchšie alebo viacfarebné, žiadna tapeta nie je dôvodom na obavu použiť obrazy.
zdroj: http: voutsa.com
  • Keď už sme spomenuli tapety – trendom sú také, ktoré pôsobia naozaj moderne. Tapety je možné využiť na najrôznejších miestach. Dnes sa dajú zohnať rozličné motívy, ktoré sa považujú za dizajnérske kusy.
zdroj: flipboard.com
  • Posledným zo spomínaných trendov je využitie rôznych prostriedkov na vytvorenie jednej scenérie. Na obrázku je nástenná maľba krajiny spolu s obrazom listov a citrónovníky. Keď sa rozhodnete pre scenériu, bude originálna. Nikto nebude mať doma rovnaký dizajn.
zdroj: furniturehomeblog.com

 

Zdroj: vogue.com