5 kľúčových trendov pánskych plaviek pre leto 2017

Ovládanie aktuálnych pánskych trendov a kombinovanie každodenných outfitov nie je úplne jednoduché. Čo sa ale plaviek týka, ide len o jeden kus oblečenia, takže si stačí jednoducho vybrať štýl, ktorý vám sedí. Okrem toho plavky o človeku napovedia viac, než by ste si mohli myslieť. Pripravili sme pre vás 5 kľúčových trendov tohto leta, z ktorých si určite vyberiete:

zdroj: pexels.com

Akčný muž

Jedným z trendov, ktorý ovládol poslednú sezónu je military štýl a momentálne sa presunul aj k vode. Síce kratšie, ale zároveň pridávajúce na mužnosti sú šortky s maskáčovým vzorom. Tradičný vojenský štýl je nadčasový, no toto leto sa ako doplnok objavili neónové záblesky a zvieracie potlače, ktoré vytvárajú safari nádych.

Pokiaľ ide o dĺžku, vzorované šortky by mali siahať do polovice stehien. Ak vzory neobľubujete, klasické khaki šortky sú stále v kurze a môžu siahať nižšie, nikdy však nie pod kolená.

military

Asos

 

H&M

 

River Island

 

Biele prúžky

Námornícky inšpirované plavky sú klasickým spôsobom ako dosiahnuť šik, parížsky a pohodový vzhľad. Túto sezónu sa prúžky opäť zdokonalili a či už sú šikmé, naskladané, alebo sú súčasťou viacerých farieb, vždy budú spájať bezstarostnosť a francúzsky štýl.

Námornícke šortky prichádzajú v rozličných dĺžkach, čo znamená, že nemusíte obmedzovať svoje osobné preferencie. Vo všeobecosti platí, že klasické šortky s bielymi prúžkami by mali siahať dopoly stehien. Šortky s rôznymi modernými šikmými alebo s hrubšími prúžkami by mali byť dlhšie, zatiaľ čo tie s vertikálnymi prúžkami zase kratšie.

pásiky

Mango | H&M

 

H&M | River Island | H&M

 

Kvetinové potlače

Kvetinové potlače sa presunuli zo ženskej časti šatníkov do pánskych outfitov. Čo vám viac evokuje dovolenku, ako rozopnutá kvetinová košeľa? Všeobecný trik ohľadne vzorovaných plaviek je ponechať ich kratšie ako plavky jednofarebné. V prípade florálnych potlačí sa preto poobzerajte po voľnejších šortkách v dĺžke do polovice stehien. Pokiaľ máte bledšiu pokožku, vyberte si plavky s tmavším podkladom, aby ste nepôsobili ešte bledšie. Naopak tmavšie typy by sa mali poobzerať po šortkách s bledším podkladom, aby sa zachoval kontrast a aby plavky vynikli.

kvetinove

Asos

 

Mango | H&M | Mango

 

Jedna farba

Vzory sa môžu nachádzať všade na pláži alebo okolo bazéna, ale jadnofarebné plavky, prípadne color-blocking, vám pri najmenšom zabezpečia pekné zábery z vašej dovolenky. Okrem toho jedna farba, ktorá pristane tónu vašej pleti sa hľadá ľahšie ako celý vzor. Nie ste ešte opálení alebo ste vo všeobecnosti svetlejší typ? Siahnite po tmavozelenej, burgundy alebo námornickej modrej. Pokiaľ máte tmavšiu pleť, vyberte si niečo živšie. Odtiene kobaltovej, limetkovej, žiarivej žltej či červenej vám pomôžu vyniknúť.

jednofarebne

Mango

 

Pretty Green | Mango | H&M

 

Old School

Výzva retro plaviek nie je o tom, aby ste vyzerali ako váš starý otec. Dizajnéri každý rok posúvajú retrom inšpirovanú módu na nový level, presne preto, aby sa vyhli podobnosti s vašim bývalým učiteľom telocviku. Módni nadšenci môžu zvoliť extra krátke šortky inšpirované 70. rokmi. Na druhej strane sú tu šortky inšpirované 90. rokmi siahajúce dopoly stehien.

oldschool

Adidas plavky, Asos | Ellesse plavky, Asos

 

Mango | Tommy Hilfiger | New Look

zdroj: fashionbeans.com