LOUIS VUITTON v jesennom botníku

Pre kolekciu jeseň/zima 2019 značka Louis Vuitton siahla po inšpiráciu do klasického pánskeho a dámskeho šatníka: poltopánky s hrubou podrážkou, motorkárske topánky a hybridné balerínky – trendy sú tento rok naklonené topánkam bez vyššieho podpätku v retro-futuristickom nádychu.

Tón celej sezónnej kolekcie určuje jej kľúčový model: poltopánky na platforme s hrubou „traktorovou“ podrážkou. Ležérne a mäkké poltopánky, ktoré vyzerajú robustne a „tvrdo“, zdobí biele šnurovanie, na ktorom vidno tradičné remeselné know-how značky.

 

 

Motorkárske topánky sa vracajú – túto sezónu v podobe členkových topánok a kozačiek, ktoré predstavujú rebelsky rockerskú alternatívu. Topánky na ultranízkom podpätku sa ponúkajú v elektricky modrej koži, vo variante z dvoch farieb kože s tkaným efektom, ale samozrejme i v nadčasovej čiernej klasike a vo variante z plátna Monogram.

 

 

Športové topánky Archlight, ktoré sa prvýkrát predstavili na prehliadke kolekcie jar/leto 2019 a rýchlo sa stali ikonou medzi modelmi topánok Louis Vuitton, sa na jeseň a zimu odeli do charakteristických farieb Centre Pompidou – klasickej trikolóry, ktorá je poctou architektúre tejto významnej parížskej budovy. Ponúkajú sa však i v tvídovej verzii, ktorá rezonuje s modelmi kolekcie ready-to-wear.

 

 

Fotografie: Annie Powers
Styling: Marie-Amélie Sauvé