Kam sa posunie pánska móda v roku 2018 ti ukáže nová kolekcia Louis Vuitton

Kým my si užívame leto v jeho začiatkoch, svetoví návrhári už majú za sebou práce na budúcoročných kolekciách. Louis Vuitton predstavil pánsku kolekciu jar/leto 2018. Čo inšpirovalo umeleckého riaditeľa značky pánskych kolekcií, Kima Jonesa a akým smerom sa posunie ich móda, ktorou sa určite inšpirujú aj bežné módne reťazce?

Čo bolo inšpiráciou pre pánsku kolekciu s názvom Archipelago

„Niekto mi venoval knihu Atlas of Remote Islands: Fifty Islands I Have Not Visitedand Never Will (Atlas odľahlých ostrovov: 50 ostrovov, ktoré som nenavštívil a nikdy nenavštívim) a ja som si uvedomil, že som na polovici z nich bol“, spomína Kim Jones.

„Nechal som sa inšpirovať konkrétnymi ostrovmi – Novým Zélandom, Veľkonočným ostrovom a hlavne Havajou. Tiež som ale uvažoval o samotnom koncepte ostrova. A inšpiráciou mi samozrejme bolo aj cestovanie. Voľný pohyb z jedného miesta na druhé, poznávanie rôznych kultúr a národných identít.“

Luxusná zábava nazývaná islandhopping – prechádzanie z jedného ostrova na druhý, vnáša do kolekcie prvok hybridnosti a juxtapozície – kombinácie rôznych prvkov z rôznych miest. Je to ako mať v kufri celé súostrovie.

Túžba po cestovaní a objavovaní sa premieta celou pánskou kolekciou jar/leto 2018, ale inšpiráciou tentokrát nie je jedna konkrétna destinácia – je ich mnoho.

Ostrovný štát Havaj bol jedným z hlavných zdrojov inšpirácie. Preto sú v kolekcii zahrnuté typické vzory havajských košieľ a exotické rastliny. Na havajské ostrovy sa chodieva aj za extrémnymi športmi – windsurfing, horolezectvo, trekking. Tie sú viditeľné ako inšpirácia v novej geometrií. Značka LV sa transformuje na športový slogan, ten sa ako nálepka objavuje na svetroch, tričkách a neoprénových topoch.

Havajské košele s druhou vrstvou organzy rovnakého vzoru vytvárajú v pohybe zaujímavé optické efekty. Vzor vyzerá akoby cestoval okolo tela. Ide o hravý spôsob interpretácie vášne pre cestovanie, ktorá je pre značku LV tradičná.

Športom ladená móda bude pokračovať, posunie sa opäť o čosi ďalej

Niektoré modely sa hrajú s kontrastom medzi športovou módou a formálnym, elegantným štýlom – ako dve tváre muža. Ukazuje sa na telo strihaná silueta typická pre športovú módu inšpirovaná neoprénovými oblekmi na potápanie a surfovanie. Sú ako druhá koža v úmyselnom kontraste k ležérnejším strihom sák a nohavíc elegantného štýlu. Oba strihy sú kombinované v jednom outfite.

Téma športu je zásadná – surfing, potápanie a trekking. To napokon podtrhuje aj nová, športom inšpirovaná rada Monogram Outdoor s funkčnými materiálmi. Kombinuje športovú sieťovinu, zipsy známe z potápačských neoprénov, lanká a farebné kovové karabíny z horolezectva. Vzniká tak nový štýl, ktorý je plný energie a dynamiky outdoorových športov. Iné štýly zase hľadali inšpiráciu v nedávnom archíve značky. Taška Noe sa transformovala na veľké batohy a objavujú sa aj topánky v štýle drevákov, ktoré donedávna figurovali v dámskej kolekcii. Topánky sú hybridom medzi drevákmi a trekkingovými topánkami.

Zaujímavosťou je aj hudobný doprovod. Drake zložil skladbu špeciálne pre prehliadku. Je inšpirovaná kolekciou. Vypočuť si ju môžete zo záznamu z prehliadky vo videu nižšie.

 

zdroj: redakcia Image Magazín