Spoznajte najkrajšie miesta Európy

Ak radi objavujete krásne európske miesta, máme pre vás zopár inšpirácií. Navštívili ste už Azory v Portugalsku alebo Le Mont-Saint-Michel vo Francúzsku? Nasledujúce miesta majú jedno spoločné – ponúkajú neuveriteľné výhľady na krajinu, ktoré vás naplnia energiou.

Galešnjak v Chorvátsku

1

Vedeli ste, že v Chorvátsku sa nachádza jediný ostrov na svete v tvare srdca? Maličký ostrov o rozlohe 130 m² je neobývaný, takže na ňom nie je možné prespať. Môžete tu však zažiť rôzne aktivity, ako napríklad let ponad ostrovom alebo prehliadku na kajakoch. Galešnjak leží len pár kilometrov od mesta Zadar, kde si ľahko nájdete ubytovanie.

Súostrovie Azory, Portugalsko

2

Ďaleko v Atlantickom oceáne, približne 1500 km od Lisabonu, nájdete skupinu deviatich vulkanických ostrovov. Azory sú prekrásne a ak sa chystáte ich navštíviť, môžete sa ubytovať na ktoromkoľvek z ostrovov – Sao Miguel, Santa Maria, Faial, Terceira, Graciosa, Sao Jorge, Pico, Flores alebo Corvo. Nezabudnuteľnými aktivitami sú rôzne túry a výlety k jazerám, vulkánom či čajovým plantážam.

Bonifacio, Francúzsko

3

Francúzska obec Bonifacio sa rozprestiera na južnom cípe nádherneho ostrova Korzika. Veľkolepá krajina a príroda na Korzike sú jedinečné. Samotný ostrov je v podstate múzeum pod holým nebom, ktoré poteší milovníkov nedotknutej prírody, pláží, histórie, mora, slnka a modrej oblohy. Bonifacio leží na vysokom vápencovom brale nad tyrkysovými vodami Stredozemného mora. Pohľad z mora na mesto je jedinečný a žiadny návštevník by si ho nemal nechať ujsť.

Le Mont-Saint-Michel, Francúzsko

4

Vo Francúzsku ešte ostaneme, ale tentokrát sa presunieme k druhému najnavštevovanejšiemu miestu v krajine. Obec Le Mont-Saint-Michel je vlastne 80 metrov vysoký ostrov na pobreží Normandie. Podľa prílivu a odlivu je buď obklopený pieskom alebo šírim morom. V meste sa nachádzajú historické pamiatky, najznámejšou je kláštor. Le Mont-Saint-Michel patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO.

Toskánsko, Taliansko

5

Toskánsko je región, ktorý sa rozprestiera v strede Talianska. Hlavným mestom tohto regiónu je nádherná a romantická Florencia. Nemej známym mestom ležiacim v Toskánsku je aj Pisa so svojou Šikmou vežou. Krásna krajina, čarovné vinice, cyprusové cestičky, vynikajúca gastronómia a umenie žiť – to všetko si môžete vychutnať v jednom z najkrajších regiónov Talianska.

Faerské ostrovy, Dánsko

6

Medzi Škótskom a Islandom sú malé ostrovy patriace Dánsku. Ich názov, Faerské ostrovy, znamená v preklade ostrovy oviec. Nedotknutá príroda na celkovej ploche 1400 km2 ponúka jedny z najkrajších scenérií v Európe. Nejde síce o jednoducho dostupné miesto, ale nachádza sa tu letisko a privíta vás zopár hotelov, aby ste si mohli vychutnať neuveriteľne krásnu prírodu. Faerské ostrovy nie sú vhodné pre ľudí, ktorí nemajú radi chladnejšie počasie. V lete tu zvykne bývať okolo 11 °C a cez zimu nie menej ako 3°C.

zdroj inšpirácie: europeanbestdestinations.com