5 jedinečných miest, kde by si chcel urobiť selfie každý

Veríme, že ste už na sociálnych sieťach videli mnoho nevšedných selfie, alebo sa nimi môžete pochváliť aj vy sami. Fotoaparátom zvečnených pamiatok však nikdy nie je dosť, a tak sme vybrali 5 tipov na originálna miesta, kde by sa rád odfotil snáď každý.

Trolltunga, Nórsko

Trolltunga (trolí jazyk) je skalnatá formácia v Nórsku, ktorá vyčnieva z hory vo výške okolo 1100 metrov. Nachádza sa v obci Odda nad jazerom Ringedalsvatnet. Kvôli zachovaniu prírodnej krásy tu nebolo postavené žiadne bezpečnostné zábradlie. Trolí jazyk sa stal populárny až v posledných rokoch, do roku 2010 ho navštívilo menej ako 800 ľudí ročne. Dnes ho ročne navštívi viac ako 80 tisíc turistov, ktorí si po štvorhodinovej ceste môžu spraviť jednu z najkrajších fotiek svojho života.

Viktóriine vodopády, Zimbabwe

Vodopády v Južnej Afrike sú dvakrát vyššie ako Niagarské vodopády. Okrem toho, že sa tu môžete spustiť na lane ponad roklinu alebo vyskúšať bungee-jumping, nachádza sa tu aj tzv. diabolský bazén. Hrozivo vyzerajúce miesto na kúpanie vzniklo prirodzene a tí najodvážnejší si z neho môžu priniesť skutočne kurióznu fotku.

Mineral Beach, Mŕtve more, Izrael

Žiadny výlet do Izraela by sa nemal zaobísť bez toho, aby ste vyskúšali účinky liečivého bahna plného minerálov a samozrejme si pritom spravili selfie. Potom sa už stačí len položiť na hladinu vody Mŕtveho mora, ktoré má takú salinitu, že sa v ňom neponoríte, ani keď sa budete snažiť. Voda je tu deväťkrát slanšia ako v iných moriach. Mŕtve more je v skutočnosti jazero zásobované hlavne riekou Jordán, ale aj horskými minerálnymi prameňmi. Mieste klimatické podmienky spôsobujú, že sa voda z jazera neustále vyparuje, čím sa koncentrácia solí a minerálov zvyšuje.

Kapské Mesto, Juhoafrická republika

Nádherné, multikulturálne mesto dostalo v roku 2014 titul World Design Capital (Svetové mesto dizajnu). Krásna architektúra a dizajn sú vynikajúcim dôvodom, prečo navštíviť tretie najväčie mesto Juhoafrickej republiky. Okrem toho sú v meste aj krásne pláže. Boulders Beach je jedno z mála miest na svete, kde sa môžete odfotiť s tučniakmi v ich prirodzenom prostredí. A kto by nechcel mať na pamiatku takú fotku?

Bobová dráha, Veľký čínsky múr

Veľký čínsky múr prekvapuje rôznymi zaujímavosťami a jednou z nich je bobová dráha, ktorou sa za odmenu po náročnej prechádzke môžete spustiť dolu. Dráha sa nachádza v časti múru zvanej Mutianyu, ktorá leží asi 70 km severovýchodne od Pekingu. Jednoznačne ide o najlepší spôsob prepravy z tejto legendárnej stavby a zároveň super príležitosť odfotiť sa.