Posvietené na originálne šperky: Pozrite si tvorbu top slovenských šperkáriek

Ak patríte medzi ľudí, ktorí radšej dajú prednosť jednému výnimočnému šperku pred desiatkami priemerných, náš výber sa vám bude páčiť. Aj na Slovensku totiž máme šikovné dizajnérky, ktoré vyrábajú fenomenálne šperky. Dávajú si pritom záležať na špičkovej kvaliteoriginálnom vzhľade.

Ide presne o ten typ doplnku, ktorý je nadčasový a vydrží s vami roky. Využijete ho na výnimočné príležitosti. Nevyjde z módy a nezbavíte sa ho po pár použitiach. Nasledujúce šperky nosia známe osobnosti ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. Predávajú sa na jednej úrovni spolu so šperkami svetových dizajnérov ako Vivienne Westwood či Marc Jacobs.

Petra Toth

Jej meno je zároveň značkou. Petra Toth je známa slovenská šperkárka. Vo svojej tvorbe sa inšpiruje folklórom a tradíciami, ktoré pretvára do modernej podoby. Petru šperky fascinovali už odmalička, a preto sa začala profesionálne venovať ich tvorbe hneď po strednej škole. Presadiť sa bolo podľa jej slov na začiatku ťažké. Odvtedy prešlo ale už veľa rokov a dnes má za sebou mnoho úspechov. Medzi inými spomenieme napríklad tvorbu korunky pre Miss Universe, spoluprácu s Beponom či kolekciu šperkov Mileva.

zdroj: petratoth.sk

Skvost

Značka Skvost ponúka prenádherné brošne, ktoré navrhuje dizajnérka Lucia Šimončič. Lucia študovala na Univerzite dizajnu a obchodu v Sydney, kde sa zaľúbila do tvorby šperkov. Myšlienka vyrábať práve brošne jej skrsla v hlave vtedy, keď jej pekný šperk roztrhal svojou váhou blúzku z hodvábu. Jej brošne sú preto nielen krásne, ale aj ľahučké.

zdroj: skvost.co

Linda’s Dream

Za značkou Linda’s Dream stojí talentovaná Linda Hudecová. Linda už dlhé roky žije v Taliansku a výroba šperkov je jej splneným snom. Šperky na začiatku vyrábala len pre seba ako hobby. Zaujali však významný taliansky butik, z ktorého dostala ponuku na spoluprácu. Vtedy sa začal písať príbeh jej značky, ktorý úspešne pokračuje až dodnes. Obdiv si získala jedinečnou krásou svojich výrobkov, za ktorou sa skrýva tvrdá práca. Linda je príkladom toho, že každý sen sa môže stať skutočnosťou.