Overiť zápal močových ciest možno doma. Testom

Bolesti v podbrušku, časté močenie, pálivá a rezavá bolesť, prípadne tiež krv v moči – to všetko sú príznaky, že ide o zápal močových ciest. Ak identifikujete iba jeden z príznakov a nie ste si istí, či je nutné vyhľadať lekára a začať liečbu, urobte si test Veroval od spoločnosti HARTMANN – RICO, ktorý slúži na zistenie látok signalizujúcich ochorenia močového mechúra, močových ciest alebo obličiek. Jeho veľkou prednosťou je viac ako 97% spoľahlivosť.

Zápal močových ciest je po zápale dýchacích ciest druhým najbežnejšie vyskytujúcim sa bakteriálnym infekčným ochorením. V 80 % prípadoch sa pod neho podpisuje baktéria Escherichia coli, ktorá sa normálne nachádza v hrubom čreve. Z tráviaceho traktu sa dostane k vyústeniu močovej rúry najčastejšie pri pohlavnom styku alebo pri utieraní po stolici. Mikroorganizmy môžu preniknúť až do močového mechúra, v horšom prípade napadnúť aj horné močové cesty a vyvolať zápal obličky.  K rýchlej a pohodlnej diagnostike ochorenia pomáha nový test Veroval Zápal močových ciest, ktorý si môže urobiť každý sám, v domácich podmienkach.

Test odpovie za jednu minútu

Ochorenie je možné spoznať zo vzorky moču, ktorá pri zápale obsahuje vyššie množstvo leukocytov, dusitanov a bielkovín. Práve na identifikáciu týchto látok skvele poslúži domáci test Veroval. Vykonať ho možno pohodlne a veľmi jednoducho v domácom prostredí bez nutnosti dlhého čakania v ordináciách lekárov. Vyhodnotenie testu je veľmi rýchle, pre oznámenie výsledku postačí len jedna minúta.

Zápal močových ciest a mechúra je veľmi nepríjemný, ak sa však zachytí včas, je veľmi dobre liečiteľný. Preto by mala v prípade pozitívneho výsledku rozhodne nasledovať návšteva lekára, ktorý stanoví ďalšie kroky a liečbu. Balenie domáceho testu Veroval Zápal močových ciest obsahuje dva testy, je teda možné následne si overiť, či liečba pôsobí ako má, a zápal ustupuje,“ dodáva Markéta Pilná, produktová manažérka spoločnosti HARTMANN – RICO.

veroval-zapal-mocovych-ciest-web-orezKaždý domáci test Veroval obsahuje návod s podrobnými inštrukciami, ktoré vás testovaním prevedú krok po kroku. K všetkým druhom testov  sú k dispozícii aj inštruktážne videá na webe www.veroval.info/sk-SK a Youtube kanáli výrobcu. Domáci test Veroval Zápal močových ciest je voľne dostupný v lekárňach a predajniach zdravotníckych potrieb. V balení sú 2 testy.