Cestovný nábytok Louis Vuitton

Louis Vuitton po prvýkrát predstavil kolekciu cestovného domáceho nábytku Objets Nomades  v roku 2012. Ide o prenosný nábytok a bytové doplnky, ktoré sú praktické a zároveň originálne. Pri ich výrobe bol kladený dôraz na ručnú remeselnú výrobu a najnovšie trendy z oblasti dizajnu. Od začiatku značka spolupracuje so slávnymi, ale aj začínajúcimi dizajnérmi z celého sveta. Každým rokom obohacuje kolekciu o nové kusy. Dva najnovšie, ktoré boli predstavené na výstave v Miami sú kvetinový stôl Blossom Stool a kožušinové závesné kreslo Cocoon. Blossom Stool je dielo japonského dizajnéra Tokujin Yoshioka. Inšpiráciou mu bol Louis Vuitton monogram – kvet so štyrmi listami. Stôl je vyrobený v zlatom a drevenom prevedení potiahnutom kožou:

zdroj: wwd.com
zdroj: wwd.com
crfashionbook.com

 

Samotné kreslá Cocoon nie sú novinkou. Ide o dielo bratov Fernanda a Umberta Campana. Bratia v rámci kolekcie ale vyrobili kožušinovú verziu, ktorá novinkou je:

zdroj: flipboard.com

Ak ste nevideli ostatný cestovný nábytok z kolekcie Object Nomades, môžete si ho pozrieť teraz. Každý z nových objektov je interpretáciou už existujúcich:

Hojdačka Swing Chair, Patricia Urquiola

louisvuitton.com

Stolička Concertina, Raw Edges

zdroj: louisvuitton.com

Plážové lehátko Beach Chair, Maarten Baas

zdroj: i3dbox.com

Ernest Bed, Gwenaël Nicolas

zdroj: crfashionbook.com

Bell Lamp, Barber & Osgerby

zdroj: louisvuitton.com

Lounge Chair, Marcel Wanders

zdroj: luxexpose.com

 

zdroj: thethreef.com

 

zdroj: wwd.com

 

zdroj: louisvuitton.com

 

zdroj: thefashionplatemag.com

 

zdroj: louisvuitton.com

 

zdroj: louisvuitton.com

 

zdroj: louisvuitton.com

 

Zdroj: wwd.com, crfashionbook.com, louisvuitton.com