Páni, sveter v skrini nesmie chýbať: Takto budete vyzerať trendy!

V zimnom období sú pánske svetre absolútnou nutnosťou. Nielen že sú teplé, pohodlné a štýlové, ale tiež veľmi praktické. Dajú sa totiž nosiť takmer ku všetkému. A to aj bez toho, aby váš výsledný outfit pôsobil nudne.

Pánske svetre dnes už nie sú len kúskami, ktoré oblečiete, keď vyrazíte lyžovať na hory. Práve naopak, stali sa nepostrádateľnou súčasťou šatníka každého muža.

Nutnosť v šatníku každého muža

K hlavným prednostiam svetrov patrí okrem elegantného vzhľadu aj široká možnosť využitia. Pánske svetre sú vhodné ako súčasť spoločenských odevov a uspejete s nimi aj pri bežnom voľnočasovom nosení. Dokonca nezáleží ani na ročnom období, pánskych svetrov existuje toľko druhov, že si nájdete vhodný na každú príležitosť, aj do každého počasia.

Pletený sveter dokáže v zime poriadne zahriať, a preto je práve v tomto období tak obľúbeným kúskom. Jeho využitie je však oveľa väčšie. V zime ho oblečiete pod kabát či zimnú bundu, na jar či jeseň v kombinácii s košeľou alebo ľahkým kabátikom. A počas chladných letných večerov tiež oceníte, ak budete mať po ruke ľahký svetrík. Doba ťažkých svetrov už dávno pominula a dnes sú v kurze ľahké materiály. Nemusíte sa tak obávať toho, že by ste sa v svetri cítili ako v brnení.

Ako nosiť pánske svetre?

  • Ak radi nosíte džínsy, môžete si dovoliť menej formálne pánske svetre. Nebojte sa ani modelov s výraznejšími vzormi či farbami.
  • Ak máte záujem o elegantnejší variant, skvelou možnosťou sú svetre s výstrihom do V. K nim sa najlepšie hodí košeľa a sako s kravatou. Keď kombinujete sveter so sakom, vždy siahnite po jednofarebnom variante.
  • Svetre s okrúhly výstrihom sa nehodia na nosenie so sakom. Vyniknú však s džínsami, chinos nohavicami či košeľou s rozopnutým vrchným gombíkom.
  • Ak vám prekáža nosiť sveter priamo na tele, tielko alebo tričko, ktoré si podeň oblečiete, by malo slúžiť ako spodná bielizeň, teda by ho nemalo byť vidieť.