Ako vyzerá plavba superjachtou po Novom Zélande?

Na Novom Zélande čaká na prebádanie až 14 000 kilometrov nádherných pobreží. Prekvitá na nich rozmanitá krajina a potápanie v priezračných vodách či rybárčenie sú tu nezabudnuteľnými aktivitami. Vybrali sme pre vás stručný prehľad toho, čo Nový Zéland ponúka. Počas plavby po tamojších vodách je možné zažiť nespočetné množstvo úžasných dobrodružstiev.

Auckland

V Aucklande je plno rozličných destinácii, ktoré sa môžu pochváliť krásnymi prístavmi, atraktívnymi plážami, zálivmi, dažďovým pralesom, turistickými chodníkmi, sopkami a idylickými ostrovmi. Okrem toho, že príroda v Aucklande je neuveriteľne krásna, má tento región aj najbohatšiu kultúrnu rozmanitosť. Ponúka možnosť skvelých nákupov a vynikajúce jedlo a víno. Kombinácia mierneho podnebia, trblietajúcej sa vody a kozmopolitného životného štýlu z neho robí jedno z najžiadanejších miest na svete.

Auckland Harbour
Aucklandský prístav, Auckland

foto: Julian Apse

Karekare vodopády, Auckland
Karekare vodopády, Auckland

foto: Chris Sisarich

Vinárstvo Mudbrick, Auckland
Vinárstvo Mudbrick, Auckland

foto: Fraser Clements

Lanová dráha, Auckland
Lanová dráha, Auckland

foto: EcoZip Adventures

Northland

Tento región je známy veľkým množstvom luxusných súkromných ubytovaní a golfovými ihriskami na vrcholkoch útesov. Northland je preslávený vďaka športovému rybolovu v Bay of Islands.  V Northlande je viac ako 150 úžasných ostrovov. Všetky dýchajú históriou a prímorským životom – každá odľahlá zátoka a neobývaná pláž tu má svoj príbeh. Napríklad skupina ostrovov s názvom Poor Knights Islands je vlastne pozostatkom starodávnych sopiek. Stoja nad veľkolepou morskou rezerváciou, ktorú navštevujú potápači z celého sveta, aby si tu vychutnali kryštáľovo čistý oceán.

Roberton Island, Northland & Bay of Islands
Roberton Island, Northland & Bay of Islands

foto: Ruth Lawton

Poor Knights Islands, Northland & Bay of Islands
Poor Knights Islands, Northland & Bay of Islands

foto: Dive Tutukaka

Golfové ihrisko na útesoch Kauri
Golfové ihrisko na útesoch Kauri

foto: Kauri Cliffs Golf Course

Luxusná vila Eagles Nest
Luxusná vila Eagles Nest

Coromandel

Chránené dažďové pralesy zahalené v hmle a morské rezervácie v Coromandel sú obrovským prírodným dedičstvom regiónu. Pobrežie je naozaj pôvabné. Nachádzajú sa tu horúce pramene, ktoré vyvierajú z piesku v oblasti Hot Water Beach. Medzi zázraky prírody patrí aj vysokohorská jaskyňa, ktoré prepája zálivy Cathedral Cove a Mare’s Leg Cove.
Ostrovy Mercury a Alderman sú obklopené bohatými útesmi, ktoré sú domovom nádherných čiernych koralov, veľkých rýb a niekedy aj veľrýb. Viditeľnosť vo vode tu dosahuje až 30 metrov a ostrovy sú populárne vďaka jaskynnému potápaniu.

Cathedral Cove
Cathedral Cove

 foto: Alistair Guthrie

Cathedral Cove
Cathedral Cove

foto:Adam Bryce

Cathedral Cove
Cathedral Cove

foto: Legend Photography

Hot Water Beach
Hot Water Beach

foto: Adam Bryce

Nelson

Nelson je vďaka peknému počasiu ideálnym miestom na objavovanie. Krásne sú lagúny a ostrovy zálivu Tasman Bay, ale aj národné parky, ako napríklad Abel Tasman National Park. Je známy pre svoje zlaté pláže, kopce pokryté smaragdovou zeleňou a miestne vtáctvo. Okolo národných parkov je veľmi úrodná pôda, vďaka čomu sa tu darí hroznu a chmeľu. Preto je Nelson domovom tých najlepších novozélandských vín a remeselných pivovarov.

Pobrežie Abel Tasman, Nelson

foto: Tourism NZ

Odľahlá pláž
Odľahlá pláž, Nelson

foto: Fraser Clements

Skala Split Apple Rock
Skala Split Apple Rock, Nelson

foto: Fraser Clements

Marlborough

Táto oblasť je opradená Maorskými legendami a už po stáročia poskytuje bezpečný prístav všetkým námorníkom. 1500 km piesočnatého pobrežia, hlboké zátoky a miestna zeleň napĺňajú dušu pokojom. V malebných zátokách plávajú delfíny, tulene a mnoho iných živočíchov. Marlborough je preslávený vďaka odrodám vína ako Sauvignon blanc, Chardonnay či Pinot noir, ktoré sa tu pestujú.

Marlborough Sounds
Marlborough Sounds, Marlborough

foto: Rob Suisted

Sauvignon blanc, Marlborough
Sauvignon blanc, Marlborough

foto: John Doogan

Southland

Southland patrí medzi najdramatickejšie a najrozmanitejšie oblasti Nového Zélandu. Sú tu úrodné poľnohospodárske oblasti, bujné dažďové pralesy, rozsiahle pobrežia a odľahlé ostrovy. Vo Fiorlande sa nachádzajú krásne jazerá a vysoké vodopády. Šperkom Southlandu je ostrov Stewart s národným parkom Rakiura National Park. Na ostrove žije známy novozélandský vták kiwi.

Ostrov Stewart
Ostrov Stewart, Rakiura

foto: Venture Southland

Mitre Peak, Milford Sound, Fiordland
Mitre Peak, Milford Sound, Fiordland

foto: Rob Suisted

zdroj: newzealand.com