Srdce, ktoré udrží váš bicykel v bezpečí

Patríte medzi tých, ktorí berú bicykel ako súčasť života a nedajú naň dopustiť? Ak ste odpovedali áno, možno vás zaujme nasledovný dizajnérsky objav. Ide o štýlový držiak na bicykel. Je vytvorený z oceľovej konštrukcie, ktorá je nadizajnovaná do tvaru srdca a okrem praktického účelu slúži zároveň ako dekorácia dotvárajúca unikátny charakter moderných bytov.

zdroj: hangbike.com

Väčšina vášnivých cyklistov si svoje bicykle odkladá na chodbu alebo na balkón, pretože v byte naň nie je miesto. Českí dizajnéri s vášňou pre cyklistiku prišli preto s nápadom zakomponovať bicykel do interiéru, čo je ale možné len s pomocou vkusného držiaka, ktorý vyzerá ako bytový doplnok.

Oceľové srdce

Oceľové srdce umožňuje bezpečné zavesenie bicykla na stenu v ktorejkoľvek izbe. Pôsobí vzdušne, ale je zároveň stabilné. Je nadizajnované tak, aby bezpečne udržalo celú váhu bicykla.

zdroj: hangbike.com

Má nosnosť 20 kg a je určené pre mestské bicykle. Svojim tvarom vystihuje pozitívny vzťah majiteľa, ale to nie je jediný dôvod, prečo sa preň dizajnéri rozhodli. Úlohu zohrala aj fyzika, keďže tento tvar rozkladá zaťaženie na stenu rovnomerne. Bicykel sa do horizontálnej polohy ukladá jednoducho, pretože nie je potrebné trafiť žiadny presný bod. Do ideálnej polohy sa uloží sám. Ušetrí miesto v domácnosti, je praktický a hlavne je to ozajstný dizajnérsky kúsok. Čo poviete?

zdroj: hangbike.com
zdroj: hangbike.com
zdroj: hangbike.com

zdroj: thedesignhome.com