Thomas Puskailer: Mal som možnosť nazrieť na miesta, kam by som sa ako bežný človek nikdy nedostal

Je spevák a herec v jednom. Momentálne sa pripravuje na svoje turné Po Slovensk(i)y Tour a účinkuje na Novej scéne v muzikáli Boyband. S Thomasom Puskailerom sme sa stretli počas pekného, slnečného dňa. Okrem príjemného počasia nám na dobrej nálade pridával aj jeho sympatický charakter a priateľský úsmev.

zdroj: Michal Petrík

Thomas v súkromí vždy rád navštevuje nové destinácie a v móde sa riadi v prvom rade pocitmi. Prezradil nám svoje tipy na dovolenku, oblečenie, dobré reštaurácie a mnoho ďalšieho:

Ktoré sú jeho obľúbené destináce

„Chodím rád tam, kde je teplo. Bol som 10 dní v Unawatuna na Srí Lanke a bolo tam neskutočne. Mám rád, keď na dovolenke nie je veľa turistov a my sme boli práve v takom období, pred Vianocami, keď bolo dosť prázdno. Bol tam pokoj, teplo a slniečko. Ráno sme vstali a išli sme cvičiť jógu na pláž. Užíval som si slnko, blízkych ľudí a prírodu. Bol som tam prvýkrát a určite sa ešte niekedy vrátim.

zdroj: unawatunabeachresort.com

Často som chodil do Talianska a Španielska. To sú pre mňa destinácie, kam som chodil ako dieťa a mám na to krásne spomienky. Nedá sa ale povedať jedno miesto, ktoré by mi najviac učarovalo, pretože všetky sú rozdielne a všade je niečo iné, od ľudí, cez jedlo až po prostredie. Precestoval som naozaj veľa, od Kanady cez celú Ameriku až po Mexiko. Videl som toho veľa a som za to vďačný. Svet je však veľký, a preto teraz skúšam vždy rád nové miesta. Je čas, kedy chcem ísť tam, kde som ešte nebol, a to sú napríklad Maldivy, India, Austrália či Thajsko.“

zdroj: unawatunabeachresort.com

Hotel, na ktorý nezabudne

„Čo sa týka výberu hotelov, vždy záleží od situácie. Keď idem sám, zoberiem si len backpack a je to viac menej o tom, čo nájdeme. Ale keď chodím na turné, štandard je trošku vyšší. Je to kvôli tomu, aby tam bol ten relax.

zdroj: al-maha.com

Neskutočný zážitok som mal, keď som bol v Dubaji. Niekoľko hodín sme išli na range roveroch do súkromnej púšte. V strede nej bol malý rezort Al Maha. Bol to komplex niekoľkých domčekov, naozaj high level. Každý domček mal svoj infinity pool, z ktorého bol nekonečný výhľad, ľudia tam hrali golf a všade jazdili autíčka. Boli sme tam natáčať klip Live for the moment.

zdroj: youtube.com
zdroj: youtube.com
zdroj: youtube.com

Nikdy by som sa tam ako normálny človek nedostal, ani by som to nemohol zaplatiť, bol som tam vďaka sponzoringu. To sú neskutočné zážitky. V Dubaji sme potom ešte išli aj na druhú stranu, tam som bol zase v krásnom hoteli v rezorte Le Meridien.

zdroj: youtube.com
zdroj: youtube.com
zdroj: youtube.com

Všetko je to pre mňa veľmi vzácne, lebo nie som multimilionár a toto je pre mňa jet set lifestyle, a to ma baví! Ale na druhej strane ma tiež baví ísť medzi normálnych, miestnych ľudí a ochutnávať napríklad ich domáce jedlo.“

Kam rád chodí jesť a aké jedlá má v obľube

„Veľmi dlho som bol vegán, ale teraz jem aj mäso. Mám rád hlavne domáce, miestne jedlá – v každej krajine to, čo je pre nich typické. Na Srí Lanke som tak mal veľmi dobré miestne karí. Boli v ňom krevety, ktoré domáci chytili v mori. Oni sú už o štvrtej ráno hore a chytajú. Pri príprave jedlu dali tú lásku, čo potrebuje a chutilo to úplne najlepšie. Preto vždy v každej krajine chcem ochutnať ich vlastné jedlo.

zdroj: pixabay.com

Vo všeobecnosti mám viac rád zdravé jedlá, v ktorých nie je veľa tukov. Na Slovensku majú ľudia radi salámy či klobásy, ale mne to nerobí veľmi dobre. Preto sa všade snažím nájsť zdravé a chutné jedlá.

Nepijem vôbec alkohol, nefajčím, žijem veľmi zdravo. Mám rád urban food a jeden z mojich favoritov je napríklad Dobré bistro v Košiciach. Majú vynikajúce jedlo. Rád chodím aj na chutnú kávu či kapučíno. Vychytávam si dobré kaviarne po celom Slovensku, len také, kde majú naozaj dobrú kávu a kde sú dobrí baristi. V Bratislave rád chodím do Fachu.“

zdroj: unsplash.com

Čo si oblieka a kde nakupuje

„Oblečenie si nakupujem sám, ale nejaké aj dostanem. Vyberám si podľa toho, ako sa práve cítim. Teraz idem na nové turné, Po Slovensk(i)y Tour, a na fotenie som sa obliekol ako boy next door. Pár pekných kúskov, ktoré som použil, som kúpil v Mangu. Check shirts a jeansové veci. Cítim sa v tom veľmi dobre. Ide o štýl typu príjemný, normálny chlap, ktorý môže byť tvoj sused, čiže boy next door look.

zdroj: Michal Petrík

Keď sa cítiš dobre v tom, čo máš oblečené, tak to aj vyžaruješ. Keď sa necítiš dobre, ale máš na sebe niečo kvôli tomu, lebo to vraj dobre vyzerá…Nie… Ja si obliekam veci podľa toho, ako to cítim. A samozrejme, keď idem na nejakú akciu, tak vždy uvažujem aj podľa toho, aký typ akcie to je. Aby som tam nebol odlišný, aby som neprišiel ako úplny rebel, ale aby som zapadol.

zdroj: Michal Petrík

Kúsky mám ale z celého sveta. To je super, že keď cestujete, vždy si môžete niečo nakúpiť. V Unawatuna som si napríklad kúpil joga pants a viem, že je to odtiaľ. Preto keď cvičím jógu, cítim sa v nich vynikajúco. Alebo napríklad v Kanade som narazil na jeden second hand. Bol to obrovský hangár, kde parkujú lietadlá. Lietadlo tam nebolo, ale boli tam šaty. Odtiaľ som si tiež priniesol jedinečné kúsky, o ktorých viem, že ich nemá nikto iný.

zdroj: Michal Petrík

Podľa môjho názoru, ak si človek chce nájsť svoj vlastný štýl obliekania, tak by mal vždy počúvať svoj vnútorný pocit.

Samozrejme, že v niektorých firmách existuje aj dress code, ktorý je potrebný. V iných firmách, kde dress code nie je, je zase uvoľnenejšia atmosféra. Ja robím kreatívnu prácu, takže čo sa oblečenia týka, je to u mňa uvoľnenejšie.“

zdroj: Michal Petrík

Ako relaxuje

„Rád chodím s manželkou a so psíkmi do lesa. Chodím rád aj do kina, to je pre mňa veľký relax, pretože tam môžem vypnúť a iba si užívať dobrý film. Potom je to plávanie, jóga, slniečko, ľahnúť si do záhrady, keď sa dá. A fitko je tiež môj relax. Nerobím vyslovene body building, ale veľa behám a cvičím, aby som sa vo vlastnej koži cítil dobre. Lebo telo máme len jedno, a to na celý život, tak by sme sa oň mali starať.“

zdroj: redakcia Image Magazín