Tieto osobnosti nakopnú vašu motiváciu!

Občas aj ten najväčší optimista z vášho okolia nemá svoj deň. V dobe, v ktorej je stres považovaný za chorobu 21. storočia, je ťažké udržať si rovnováhu a zostať motivovaný a usmiaty. No keďže internet je dnes verný spoločník mnohých, checknite profily týchto osobností a určite nestratíte svoju motiváciu a pozitivizmus!

Photo: Jonas Svidras @ STEP.CAMERA via Stocksnap.io

Denne sa na sociálnych sieťach stretávame s dokonalými ľuďmi, v dokonalom prostredí, ktorých profil zaplnený rôznorodými fotografiami či príspevkami. Niekedy aj nevhodnými. No aj sociálne siete majú svoju pozitívnu stránku. Ňou sú určite profily ľudí, ktorí sa snažia svojich priaznivcov, či lepšie povedané fanúšikov, ovplyvňovať a motivovať. Ide o motiváciu v rôznych oblastiach. Môže ísť o šport, zamestnanie, rodinu alebo jednoducho „prinútiť“ človeka, aby niečo robil.

Motivovať správnym spôsobom

Takíto ľudia nesedia doma, ale ponúkajú svojim fanúšikom a „followerom“ návody, tipy, motivácie priamo zo života a z vlastných skúseností. Na svojich profiloch na sociálnych sieťach si získavajú ľudí svojou „veľkosťou“, ale zároveň prirodzenosťou, a tým, že mnohých ľudí nakopnú a dodajú odvahu, aby ste videli svoj cieľ.

Nedostatok, ktorý motivuje

Mnohí ľudia obdivujú známe osobnosti a to, čo títo uverejňujú na svojich sociálnych profiloch, má na nich neuveriteľný vplyv. Neverili by ste, že takýmito motivátormi môžu byť aj tí, ktorí by na prvý pohľad sami potrebovali pomoc, napríklad telesne postihnutí, ktorí sa napriek svojej chorobe snažia viesť druhých k cieľom, ktoré dosiahli a ktoré môžu dosiahnuť aj zdraví ľudia.

Aj napriek hendikepu im nechýba motivácia

https://www.instagram.com/p/BkpP6EXAcfO/?hl=sk&taken-by=bekimko

Meno Bekim Aziri vám, ak patríte k tým mladším, určite niečo hovorí. Ide o rapera, ktorý sa po nehode dostal na vozíček. To mu však nezabránilo, aby sa naďalej venoval hudbe a bavil druhých, aj napriek hendikepu. Jeho profil na Instagrame sleduje takmer 90-tisíc fanúšikov, ktorí mu dávajú najavo svoj obdiv. Jeho bezstarostný prístup k životu si získal mnohých a prostredníctvom svojich príspevkov sa snaží dodať motiváciu mladým, ktorí aj napriek svojmu dobrému zdraviu sedia doma. V prípade jeho profilu nejde o siahodlhé citáty, ale osobné zážitky, z ktorých získava skúsenosť, a tým motivuje druhých. Ako ďalší motivujúci príbeh ponúkame meno Jakub Vanek, ktorému diagnostikovali sklérozu multiplex, no svojím pozitívnym prístupom by mohol byť príkladom mnohým zdravým, ktorí sa utápajú v strese, svojich problémoch a nevidia to pozitívne, čo život ponúka…

Pomáhať prostredníctvom sociálnych sietí

Určite vám nemusíme predstavovať nasledujúceho influencera. Je ním Mark Zuckerberg, zakladateľ sociálnej siete Facebook, ktorého sa oplatí sledovať. Prečo? Denne zásobuje ľudí novinkami z online sveta, ale snaží sa aj pomôcť. Keďže ide o veľmi známu osobnosť, už niekoľkokrát sa mu podarilo na jeho profile vyzbierať peniaze na pomoc druhým. Napriek tomu, že je veľmi bohatý, nezaháľa a o peniaze sa rád podelí s tými, ktorí to potrebujú.

Motivácia k zdravému životnému štýlu

Propagácia zdravého životného štýlu patrí k rovnako vychyteným. Vidieť progres a presvedčiť sa na fotografiách o tom, že zdravý životný štýl skutočne funguje, ľudí dokáže ešte väčšmi motivovať. Nájsť sa dajú slovenské hviezdy posilňovní, ale aj zahraniční tréneri. Alebo celebrity, ktoré svojimi dokonalými krivkami popierajú zákony prírody. Ako príklad môžeme uviesť Daru Rolins či J.Lo…

Motivačné citáty na profile

https://www.instagram.com/p/BlX-t_ZFTVN/?hl=sk&taken-by=majkspirit

Medzi vysoko sledované profily patrí aj ten, ktorý patrí spevákovi Majkovi Spiritovi. Často sa medzi jeho príspevkami objaví nejaký s úvahou či motivačným citátom. Populárny spevák sa snaží mladých ľudí, ktorí ho sledujú, pozitívne ovplyvňovať a dávať im dobrý príklad. Čo poviete, darí sa mu to?

Ukážem druhým, že sa to dá

Ďalšou skupinou sú určite  tí, ktorí v živote niečo dokázali. Pracujú na výskume, či sú zakladateľmi svetových spoločností. Sú to ľudia, ktorí sa na svojich profiloch nechvália, naopak motivačné blogy, či vlogy tvoria obsah ich príspevkov. Mnohí totiž začínali od nuly, a tam kde sa nachádzajú teraz, vďačia najmä svojmu úsiliu a nezlomnej viere kráčať za svojím snom. Spomeňme meno Rytmus…

Motivácia á la Život podľa Dary

https://www.instagram.com/p/BkKD7VxhWWu/?taken-by=dararolins_vermi

Speváčka Dara Rolins rieši na svojich sociálnych sieťach to, čo bežná žena. Pravidelne svojim fanúšikom radí a motivuje najmä v oblasti životného štýlu, jej príspevky často obsahujú zamyslenia, ktoré sa týkajú každodenného života.

Naša rada na záver znie: Nájdite si také vzory, ktoré sú vám blízke svojim myslením, činnosťou, prístupom, a nemusia to byť len virtuálne vzory. Ľudia, tkorí nás dokážu motivovať, nakopnúť, byť našimi vzormi a hnať nás vpred máme každý vo svojom okolí dostatok. Stačí načúvať a otvoriť svoju myseľ.

 

Zdroj foto: Instagram, Stocksnap.io