Vianočné tipy: Knihy k osobnému rozvoju

Mnohí na sebe pracujú a snažia sa svoj život držať pevne vo svojich rukách, iní potrebujú trochu pomoc. V dnešnej uponáhľanej dobe hľadajú motiváciu, akési pomyselné nakopnutie, vďaka ktorému by sa ich vzťahy zlepšili, a aby sa napríklad naučili žiť pre prítomný okamih. Sadnite si, upokojte sa a otvorte si jednu z kníh, ktoré sme pre vás vybrali.

Čítaním za lepším ja.

Náš výber si môžete rozšíriť o akúkoľvek svoju obľúbenú knihu. My vám ponúkame bestsellery vo svojom odbore, knihy, ktoré vás motivujú, naučia, predostrú vám praktické návody, ako vychádzať s ľuďmi, ako sa mať radi, ako dobre komunikovať, či ako sa psychicky posúvať vyššie. Knihy k vášmu osobnému rozvoju.

Eckhart Tolle: Sila prítomného okamihu

Silné čítanie pre toho, kto chce na sebe pracovať.

Už z názvy knihy vyplýva, že pri čítaní by ste si mali uvedomiť, akú silu či moc môže mať pre váš život prítomnosť. Mnohí sa totiž radi vracajú do minulosti a plačú nadrozliatym mliekom. Hodnotia, čo sa stalo, premýšľajú nad situáciami, ktoré už nemôžu zmeniť. Iní, naopak, miesto dneška radšej rozmýšľajú nad budúcnosťou, v hlave si prehrávajú scenáre, čo môže akým spôsobom dopadnúť.

Autor tejto knihy však upiera pozornosť na prítomnosť a na pochopenie, že len prítomnosť znamená skutočnú realitu. Prítomnosť nám umožňuje zbaviť sa pripútania sa k predstavám, čiže budúcnosti. Užívať si prítomný okamih znamená naplno žiť a prijať život.

Pavol Hirax Baričák: Šlabikár šťastia

Redakcia Image magaziínu na prednáške Pavla „Hiraxa“ Baričáka.

Azda každý z nás by chcel objaviť ozajstné šťastie. V dnešnej uponáhľanej dobe je veľmi dôležité nájsť pokoj, zanechať bolesť alebo pozitívne myslieť. Knihy z kolekcie Šlabikár šťastia od Pavla Baričáka vám môžu priniesť návod, ako prijať sám seba, ako myslieť pozitívne, ako prijať smrť alebo neposudzovať iných, ako sa zbaviť strachov, ako vychovávať deti…

Šlabikár šťastia aj ako audiokniha:

Každá kniha z ediície Šlabikár šťastia rozoberá iné oblasti života a prináša vášmu poznaniu niečo nové. Môžete sa naučiť, ako sa zbaviť zlozvykov, prípadne sa vrátiť do detstva, ktoré podľa autora ovplyvňuje to, čo prežívate dnes.

Gladwell Malcom: Výnimoční. Príbeh úspechu

Výnimočné čítanie o výnimočných ľuďoch.

Za názvom tejto knihy na vás čaká pohľad autora o tom, ako zistiť, čo skutočne stojí za úspechom. Mnoho z nás si myslí, že za úspechom môže stáť genetika, talent či šťastie. Opak je však pravdou a autor tejto knihy sa  prostredníctvom príbehov a osudov rôznych ľudí snaží narúšať mýtus individuálnej zásluhy ako predpokladu k úspechu. Podľa neho za úspechom stojí najmä čas, ktorý vy sami venujete svojim zručnostiam a úsiliu  zdokonaľovať ich.

Nick Vujicic: Život bez hraníc  

 

Často sa ľudia snažia nájsť zmysel života. Táto kniha je veľmi silným príbehom človeka, ktorý nemá ani ruky ani obidve nohy, a predsa druhých učí, ako prekonávať prekážky v živote, a ako nájsť skutočné šťastie. Autor knihy nemal ľahké detstvo, no v súčasnosti je uznávaným spíkrom, ktorý vo viere v Boha našiel zdroj sily.

David Allen: Mať všetko hotové

 

Kniha sa stala bestsellerom po celom svete.

Táto kniha je pre dnešnú dobu stále bestsellerom, aj keď vyšla pred viac ako 15 rokmi. Stres, rodina, práca, naše koníčky vedia náš život okoreniť natoľko, že často ani nevieme, kde nám hlava stojí. Príčinou je najmä nesprávne rozloženie si práce, a tým pádom neefektivita pri práci. Kniha vás nenaučí viac pracovať, naopak, mala by vám pomôcť správne si rozdeliť prácu, nájsť si čas pre rodinu a oddychovať. Ide o metódu GTD, zavedením ktorej sa stali viaceré firmy organizovanejšími, a tým pádom aj zamestnanci boli spokojnejší.

Zdroj foto: Stocksnap.io, internet, red

martinus.sk