VIDEO: Vyskúšali sme lyžovačku v Schladmingu

Schladming, malebná dedinka na úpätí rakúskych Álp, je v zimnej sezóne plná lyžiarov z celého sveta. Nielenže sme sa prešli po malom centre, ale vyskúšali sme pre vás jedinečné zjazdovky.

Populárne lyžiarske stredisko Schladming, len 350 kilometrov od hraníc západného Slovenska, ponúka jedinečnú lyžovačku na úpätí štyroch vrchov. Pokojné lyžovanie a snowboardovanie na širokých svahoch si užijete dosýta, najmä vtedy, keď sú ráno čerstvo upravené a okrem ranných lúčov hladiacich sneh vás pri športovaní nič neruší. Celé stredisko je prepojené nielen na svahoch, ale aj po cestách. Pravidelné ski busy zadarmo vás prevezú pod zjazdovku, ktorú si vyberiete.

Schladming
Pôsobivý výhľad z horských vrcholov.
Zjazdovka v stredisku Schladming.
Dlhé, výborne upravené svahy sú pre toto lyžiarske stredisko typické.

 

Z redakcie Image magazínu sme sa vybrali do Schladmingu presvedčiť sa, že táto destinácia je skutočne perlou pre všetkých milovníkov zimných športov. Každý deň sme zlyžovali približne 30 kilometrov zjazdoviek a zakaždým sme sa snažili vyskúšať inú trať. Schladming totiž prepája až štyri vrchy, a tak sa tu dá športovať do úmoru. Dokopy táto lyžiarska oblasť ponúka 230 kilometrov perfektne upravených zjazdoviek, od modrých tratí pre začiatočníkov až po čierne pre tých najnáročnejších lyžiarov a snowboardistov. Trate a vleky spájajú štyri vrcholy – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Na svahoch natrafíte na zábavné parky, úseky na meranie rýchlosti, rovinky s Aprés Ski barmi a výbornou hudbou, ale aj pôsobivé panoramatické výhľady priamo na vrcholkoch kopcov. Keď hmla ustúpi a hory odhalia svoju krásu, zažijete dych berúci výhľad.

Trať v Schladmingu.
Trať v Schladmingu.

 

Nočné lyžovanie je tiež dokonalá zábava, no ešte väčšia je pre malých a veľkých zábava na sánkarskej dráhe. Uprostred tichého večerného lesa sa na požičaných sánkach ženiete dole svahom a výnimočnú atmosféru umocňuje len pukanie snehu pod sánkami a zábava v ostrých zákrutách, keď musíte skoordinovať rýchlosť a svoje schopnosti manévrovania. Požičanie sánok stojí 7 eur a dá sa využiť počas celého dňa až do neskorej noci.

Zasnežené kopce v Schladmingu.
Zasnežené kopce v Schladmingu.

 

Každý penzión, hotel či ubytovacie zariadenie v Schladmingu si svojich hostí hýčka saunou a masážami, večerná prechádzka ulicami Schladmingu a posedenie s priateľmi pri pohári dobrého vína či miešanom drinku umocní vašu dovolenku. Schladming má nádhernú radnicu, malebné centrum s presklenými barmi a všakovakými reštauráciami, roztrúsenými po námestí aj v blízkych úzkych priľahlých uličkách. Večerná zábava v baroch a nočný život osviežia každý výlet. Cez deň sa dá nakupovať v športových obchodoch a počas prechádzok možno obdivovať majestátnosť okolitých hôr.

Radi by ste ponúkli našim čitateľom takúto recenziu o svojej destinácii? Kontaktujte nás!