Peter Nagy, Adam Ďurica a ďalší skvelí speváci sa stretnú na benefičnom koncerte v Prahe

V Pražskej Lucerne sa chystá megakoncert pod názvom Slovenskí muži vracajú úder, ktorý sa skutoční na jeseň. Je odozvou na minuloročný koncert Slovenské divy, kde okrem iných vystúpili napríklad speváčky Marcela Laiferová, Jana Kocianová či Sisa Sklovská.

Účinkujúci

Na pódiu sa tentokrát stretnú slovenskí speváci naprieč rôznymi hudobnými žánrami. V takomto zložení sa účinkujúci ešte nikdy predtým nestretli ani na Slovensku. Svoju účasť zatiaľ potvrdili Peter Nagy, Vašo Patejdl, Pavol Hammel, Peter Cmorík, Thomas Puskailer, Adam Ďurica, Robo Opatovský, Martin Harich, La Gioia, Štefan Margita a ďalší skvelí hudobníci. Producentom koncertu je spevák Martin France. Samotní interpreti sa na koncert tešia.

Peter Cmorík: „Tento projekt sa mi veľmi páči. Dobrý zámer, mnoho účinkujúcich, živý orchester a sála Lucerny – to naozaj vyzerá na super večer. S Martinom Francom som už v minulosti spolupracoval, poznám ho, preto som rád potvrdil účasť.“

„Mám rád, keď sa zíde viacero muzikantov a pracujú na spoločnej veci. Praha je pre slovenských spevákov a autorov veľmi atraktívna a magická, aj preto sa do Lucerny teším,“ vyjadril sa Martin Harich.

Vstupenky na koncert sa pohybujú v rozpätí od 490 do 1290 Kč, čo je v prepočte od 18 do 48 €. Podujatie sa bude konať 2. októbra 2017 v Pražskej Lucerne.

„V spolupráci s nadačným fondom Muži proti rakovine sme sa rozhodli venovať 100 Kč z každej predanej vstupenky na konto boja proti rakovine prostaty. Peniaze budú použité na preventívne programy zamerané na boj s touto zákernou chorobou,“ uzavrel Martin France, hlavný producent koncertu.