Slávny street artista, Alec Monopoly, naživo sprejoval fasádu Tag Heuer

 

Populárny street artista z New Yorku, Alec Monopoly, najnovšie maľoval fasádu stánku Tag Heuer počas výstavy Baselworld. Návštevníci si tak mohli jeho tvorbu vychutnať naživo. Cieľom bolo podpísať fasádu a vytvoriť ďalšie slávne Alecove graffitti, ktoré sa v New Yorku predávajú za prémiové ceny.

 

 

 

 

CEO Tag Heuer, Jean-Claude Biver, požiadal Aleca, aby sa stal Art Provocateur značky už v novembri minulého roku. Odkedy Alec Monopoly tento post prijal, prináša svoju nákazlivú smelosť a ducha na všetky umelecké fronty spoločnosti.

„Vždy som mal vášeň pre hodinky. Som nadšený, že môžem svoje kreatívne nápady využiť v práci a spojiť svoje umelecké schopnosti a lásku k hodinkám,“ vyjadril sa Monopoly.

Jean-Claude Biver, CEO Tag Heuer: „Ostatných 40 rokov je mojou filozofiou byť prvý, byť unikátny a odlišovať sa. S pomocou Aleca v mojom tíme by som rád prepájal značku s mladšou generáciou, generáciou Y. Zároveň by som chcel pripraviť cestu pre nové spôsoby vyjadrenia sa vo všetkých oblastiach – od produktov cez marketing a komunikáciu až po distribúciu. Alecova nekonvenčná kreativita a nadšenie sú nákazlivé!“

Alec Monopoly

Práce Aleca Monopoly sa vo všeobecnosti predávajú od 20 do 50 tisíc amerických dolárov. Medzi jeho klientov patrí napríklad Robert De Niro, Adrien Brody, Snoop Dogg, Miley Cyrus, David Blaine, Iggy Azalea a Seth Rogen.

Najviac známy sa stal hlavne vďaka postavičke nazývanej Monopoly man. Ide o maskota hry Monopoly, bohatého strýka v obleku s klobúkom na hlave.

zdroj: redakcia Image Magazín