Športové sako ako elegantné a pohodlné oblečenie do jarných dní

Jar už všeobecne predstavuje život, začína sa prebúdzať a sfarbovať príroda, otepľuje sa a dni sa pomaly predlžujú. Ľudia začínajú tráviť viac času vonku a všeobecne to je najlepší čas na zmenu, čo platí aj pre šatník.

Sako ako základ jarného šatníka.

 

Každé ročné obdobie si vyžaduje špecifické oblečenie. V zime pozeráme častejšie na funkčnosť ako na vzhľad a keďže sú dni krátke a počasie chladné, prevažuje v šatníku pomerne nevýrazné a tmavé oblečenie.

V jari však obdobie dlhých kabátov a zimných búnd končí a nastáva čas zmeny a možnosti vyhrať sa s oblečením tak, aby sme vyzerali čo najlepšie.

Športové sako slúži ako univerzálny kus oblečenia

Jarné bundy a rôzne mikiny sú veľmi populárne, pretože sú praktické a vyzerajú pomerne dobre, no u mužov je čoraz obľúbenejšie športové sako.

Športové neznamená, že je určené na šport, no vypovedá skôr o jeho tvárnosti, praktickosti a pohodlnosti. Športové sako je niečo medzi klasickým sakom a bundou, no od klasického saka ho delí hlavne materiál, strih, dizajn a využiteľnosť.

Kompletný oblek samotné sako nenahradí, no aj oblek je vhodný len na určité príležitosti. Naopak športové sako je viac než vhodné na bežné nosenie a takmer na každú príležitosť, keďže ide o veľmi univerzálny kus oblečenia. Nepôsobí príliš formálne alebo biznis dojmom, no stále zachováva upravený a elegantný vzhľad.

So sakom sa dá perfektne čarovať a vďaka jeho všestrannosti si môžete vyskladať štýlový outfit do práce, na oslavu alebo na bežné nosenie.

Športové sako obľubujú hlavne muži, ktorí majú radi pohodlie a zároveň chcú vyzerať elegantne. Módne trendy sa striedajú neustále, no športové sako patrí do kategórie nadčasových kúskov, ktoré oživí každý mužský šatník.

Ako ho nosiť?

Keďže je oblečenie to prvé, čo si na vás ľudia všimnú, z veľkej časti tvorí prvý dojem. Ak vyzeráte dobre, odrazí sa to aj na vašom podvedomí a dobrom pocite zo seba, čo rovnako vníma aj okolie.

V súčasnosti je pomerne populárne menej formálne oblečenie, čo športové sako spĺňa, no je možné docieliť aj formálnejší vzhľad. Docielite to jednoducho s kombináciou chino nohavíc, elegantnou košeľou a poltopánkami.

Na menej formálny vzhľad sú zaručené rifle a tričko. Aj keď ide o bežné oblečenie, športové sako vždy vyzdvihne celkový dojem a celok bude pôsobiť úplne inak, ako predtým. Zároveň ide o najlepšiu možnosť ako sa cítiť pohodlne a zachovať si eleganciu. Doprajte si nové a všestranné športové sako v salóne suits by ĎURKA® Bratislava, ktoré vyzdvihne každý outfit a to bez námahy.