Trendy bývania 2017: Tipy od dizajnérov, ako si cez leto skrášliť byt

Trendy bývania sa rovno z prehliadok presúvajú do obchodov a je možné zohnať ich za prijateľné ceny. HouseBeautiful nedávno zverejnil tipy od dizajnérov svetových obchodov s domácim dizajnom, ktorí prezradili tohtoročné letné trendy bývania. My vám prinášame rady od H&M Home a Argos, ktoré vám pomôžu rozžiariť váš domov.

vľavo Glivarp/Tobias stôl a stoličky, vpravo Stockholm kolekcia, zdroj: Ikea
H&M Home, Evelina Kravaev Soderberg, vedúca dizajnu:
Trend:

V H&M Home sa inšpirujeme elementmi ako vzduch, oheň, zem a voda. Veľkým trendom je stále zameranie sa na pohodlie a komfort. Tento je ovplyvnený japonským a škandinávskym  štýlom.

Tipy:
  • Pre moderný vzhľad použite v celej izbe tóny púdrovo ružovej, šedej a modrej farby. Vytvoríte tak atmosféru jemnej harmónie. Vyvážte ju zlatými nádychmi.
  • Keď chcete dosiahnuť exotickejší štýl, použite energickú zelenú v kombinácii s modrými odtieňmi. Zachovajte vyváženosť tým, že ho doplníte monochromatickými vankúšmi a kobercom.
  • Umiestnenie prírodných pletených košíkov rozličných tvarov a veľkostí v miestnosti vytvorí pocit väčšej pohody a tiež ponúkne užitočný odkladcí priestor.

1

2

3

4

5

6

Argos, Alexei Cowan, vedúci trendov:
Trend:

Kombinácia japonského a škandinávskeho dizajnu s jednoduchým,  jemným, pokojným a prírodným vzhľadom je momentálne veľmi populárna. Znamená to nepotrebné veci odstrániť a investovať do dreveného nábytku v svetlejších odtieňoch. Japonský vplyv je silný v keramike, ktorá má jednoduché línie a jej vzory sú inšpirované jemným origami a mikrogeometrickými vzormi.

Tipy:
  • Vždy si vytvorte moodboard so vzorkami, farebnými príkladmi a inšpiratívnymi obrázkami, aby ste dali dokopy váš preferovaný vzhľad a štýl ešte predtým ako nakúpite.
  • Roztrieďte si veci. Vymeňte plastové krabice za nástenné police. Pre zábavu a využitie priestoru investujte do rozkladacích stolov a multifunkčného nábytku.
  • Zlato a mosadz sa stávajú módnymi, len jeden doplnok prinesie nádherný dojem luxusu a elegancie.

7

8

9

10

11

12

zdroj: housebeautiful.co.uk