Limitovaná edícia reproduktorov Drippy UE ROLL 2 od Jen Stark

Spoločnosť Ultimate Ears ponúka limitovanú edíciu reproduktorov v umeleckom prevedení s názvom Drippy UE ROLL 2 a s dizajnom navrhnutým renomovanou americkou umelkyňou Jen Stark. Edícia bola vytvorená s cieľom osláviť spojenie medzi pohybom a zvukom. Inšpiráciu čerpá z farieb a prírody.

Jen Stark využila svoju živú predstavivosť na prevedenie materiálov do fantastického a spletitého umeleckého diela. Textúry napodobňujú opakujúce sa vrstvy rastlín, ale tiež geometrické rámce, ktoré Jen nachádza vo vesmíre. Kontrastné farby a ich opakovanie na reproduktoroch dodávajú dojem pohybu a vibrácie.

Niet pochýb, že hudba vnáša do každého okamihu pohyb,“ povedala Stark. „U tohto dizajnu Drippy UE ROLL 2s názvom Drippy som chcela vzbudiť dojem, akoby sa zvuk menil na vytekajúcu kvapalinu, odkvapkával dole na povrch reproduktoru a na okamih zanechal svoju stopu.“

Vďaka textilnému poťahu reproduktorov mohla spoločnosť Ultimate Ears vytvoriť už viac ako 50 umeleckých kúskov. Okrem iného umožňujú až bláznivé funkcie prostredníctvom aplikácií. Napríklad zdieľanie vašich schopností, ktoré prejavujete ako DJ.

Vaša obľúbená pieseň môže zaujať vaše uši a rovnako tak Jenine výtvory plné farieb zaujmú vaše oči. Keď sa oba vnemy prepoja ako v prípade reproduktorov Drippy UE ROLL 2, vznikne dokonalé spojenie zvuku a optického vnemu,“ povedala Charlotte Johs, generálna riaditeľka spoločnosti Ultimate Ears.

Diela Jen Stark nájdete napríklad v múzeu amerického umenia Smithsonian American Art Museum. Spolupracovala aj na MTV VMA 2015. Jej prácu môžete vidieť tiež v hudobnom klipe Miley Cyrus & Her Dead Petz’s s názvom Lighter. A teraz aj na akustickej koži reproduktorov UE ROLL 2.